Β’ Κατηγορία: Ιωνικός τριών “αστέρων” νίκησε με 3-0 την Άρδασσα και πλησίασε στην κορυφή

1 Λεπτά αναγνωσης

Στην πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της Β’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας Κοζάνης υποχρέωσε ο γηπεδούχος Α.Σ.Ιωνικός τον αήττητο μέχρι και πριν το παιχνίδι Μ.Αλεξ.Άρδασσας.

Η ομάδα του Σάκη Μακρυγιάννη ήταν πιο αποτελεσματική και πήρε δίκαια μι πολύ σημαντική νίκη απέναντι στον πρωτοπόρο Μ.Αλέξανδρο Άρδασσας.

Η φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ τις 3 πολύ καλές ευκαιρίες στα πρώτο ημίχρονο με τους Καλπακίδης στο 35′,στο 38′ με τον Τσαγκαλίδη,και στο 42′ με τον Κακουλίδη

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες

Ο Ιωνικός στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τα ηνία του παιχνιδιού και με τρία γκολ του Πλάτων Καρακατσάνη,ένα του Παπαδόπουλου,και ένα του Ελευθεριάδη σφράγισε την νίκη του μπροστά σε 150 φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο γήπεδο για να ενισχύσουν την ομάδα.

Φυσικά πριν την έναρξη του παιχνιδιού τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα αθώα θύματα της τραγωδίας των Τεμπών.

Έτσι ο γηπεδούχος Ιωνικός μετά από αυτή την σημαντική νίκη θα φτάσει τους 38 βαθμούς δύο λιγότερους από τον πρωτοπόρο Μ.Αλεξ.Άρδασσας,ενώ την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται από τους Ακρίτες Κοζάνης.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 40 βαθμούς στην πρώτη θέση και την επόμενη αγωνιστική φιλοξενούν τον Μ.Αλέξ.Λευκοπηγής.

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης