Α’ Ερασιτεχνική Κατηγορία: Εύκολα και δίκαια επιβλήθηκε το Βελβεντό με 3-0 απέναντι στους Πύργους

Παύλος Καλεμκερίδης
1 Λεπτά αναγνωσης

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Δημήτρη Κουτσώνα αφού σχετικά εύκολα επιβλήθηκε της ομάδας της Δόξας Βερμίου Πύργων με σκορ 3-0.

Να επισημάνουμε ότι το παιχνίδι ξεκίνησε με 20 λεπτά καθυστέρηση λόγω του προβλήματος που έχει δημιουργηθεί με την μη προσέγγιση και την απογόρευση διέλευσης της γέφυρας Σερβίων.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Μετικάνος στο 38′ λεπτό της αναμέτρησης,ο Γιώργος Σικαλόπουλος στο 83′ και ο Δημήτρης Τέτος στο 89′ λεπτό.

Η ομάδα του Δημήτρη Κουτσώνα έφτασε τους 38 βαθμούς συγκομιδής,και την επόμενη αγωνιστική οι γηπεδούχοι φιλοξενούν τον Α.Ο.Κρόκου ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 15 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα πάρουν ξεκούραστα τους 3 βαθμούς,αφού αγωνίζονται με την Α.Ε.Καισαρειάς η οποία έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης