![](https://i.imgur.com/z8S5dgJ.jpg)
Στην πόλη της Πτολεμαΐδας και συγκεκριμένα στο γήπεδο «Αιμίλιος Θεοφανίδης» βρέθηκε το www.top-sport.gr, με αφορμή το μεγάλο «ντέρμπι» κορυφής ανάμεσα σε Εορδαϊκό Πτολεμαΐδας και Μακεδονικό Σιάτιστας, για την 23η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κοζάνης, την Κυριακή 2 Απριλίου στις 17:00.
Οι ποδοσφαιριστές του κύριου Ιωαννίδη ξεκίνησαν την Δευτέρα 27 Μαρτίου την προετοιμασία τους για το παιχνίδι που θα κρίνει κατά μεγάλο ποσοστό τον φετινό πρωταθλητή, ο οποίος θα λάβει μέρος στα μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική Κατηγορία.
Στην κάμερα του www.top-sport.gr, μίλησε ο ποδοσφαιριστής Ηλίας Τσαγκαλίδης, ο οποίος μεταξύ άλλων ανέφερε πως η ομάδα του βρίσκεται σε πολύ κατάσταση.
Επίσης τον λόγο πήρε ο Γενικός Αρχηγός Γιώργος Ζαχαρίας, ο οποίος δήλωσε πως η ψυχολογία των ποδοσφαιριστών είναι στα ύψη.
Τέλος δηλώσεις έκανε και ο γιατρός της ομάδα, Δημήτρης Καραδήμος, επισημαίνοντας πως στόχος του Εορδαϊκού είναι να επαναφέρουν την ομάδα εκεί όπου ανήκει.
Το www.top-sport.gr θα ήθελε να ευχαριστήσει την Διοίκηση, τον προπονητή και τους ποδοσφαιριστές του Εορδαϊκού Πτολεμαΐδας για την άψογη φιλοξενία! Καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες!
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ VS ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ | ΓΗΠΕΔΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
Δείτε το ρεπορτάζ με τις δηλώσεις:
Δείτε τις φωτογραφίες από την προπόνηση:
![](https://i.imgur.com/T6Qtxjw.jpg)
![](https://i.imgur.com/A9mgpQa.jpg)
![](https://i.imgur.com/krlpunW.jpg)
![](https://i.imgur.com/JRlvbIx.jpg)
![](https://i.imgur.com/NIWlaiP.jpg)
![](https://i.imgur.com/sNTRRBI.jpg)
![](https://i.imgur.com/9xnmo2N.jpg)
![](https://i.imgur.com/xqPQcjf.jpg)
![](https://i.imgur.com/A7kF0tH.jpg)
![](https://i.imgur.com/m1FbkGl.jpg)
![](https://i.imgur.com/Bg6Uq6K.jpg)
![](https://i.imgur.com/YTIgdx4.jpg)
![](https://i.imgur.com/4f9U3MW.jpg)
![](https://i.imgur.com/n2elPdh.jpg)
![](https://i.imgur.com/ZPdesz4.jpg)
![](https://i.imgur.com/h87X5Nq.jpg)
![](https://i.imgur.com/MGRDqJF.jpg)
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr