Super League 2: Mακεδονικός – Λεβαδειακός 2-2

Παύλος Καλεμκερίδης
2 Λεπτά αναγνωσης

Ο Μακεδονικός έβαλε φρένο (2-2) στον Λεβαδειακό εντός έδρας για την 9η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Super League 2.

Συγκεκριμένα οι Βοιωτοί μετρούσαν μόνο νίκες από την έναρξη της χρονιάς στην Super League 2 με τον Μακεδονικό ωστόσο να βάζει φρένο σε αυτή την πορεία με το 2-2 το απόγευμα της Τετάρτης.

Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε εξαιρετικά την αναμέτρηση και πήρε το προβάδισμα με τον Ρομό στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης.

Από την πλευρά του ο Μακεδονικός απείλησε για την ισοφάριση και έφτασε κοντά στο γκολ αλλά το σουτ του Χάσεκ στο 33ο λεπτό χτύπησε στο δοκάρι του Κροφ.

Ο Τσάπρας τιμώρησε εκ νέου την άμυνα του Μακεδονικού και έγραψε το 2-0 στο 44ο λεπτό του αγώνα, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για τη συγκεκριμένη φάση για διαιτητικό λάθος.

Ο Πίρινεν ωστόσο ένα λεπτό αργότερα να στέλνει άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και να μειώνει σε 1-2 για τον Μακεδονικό.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα βρήκαν τον δρόμο και για την ισοφάριση κάνοντας το 2-2 με τον Σιμόνι στο 63′ με το σκορ να μην αλλάζει ως το φινάλε της αναμέτρησης και τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό να μετράει την πρώτη απώλεια βαθμών στο φετινό πρωτάθλημα.

Μακεδονικός (Στέλιος Μαλεζάς): Γουναρίδης, Προβυδάκης, Σαραγιώτης, Τσαμούρης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Χάσεκ, Τσιλιγγίρης, Ραμίρεζ, Ζαφειράκης, Σιμόνι.

Λεβαδειακός (Νίκος Νιόπλιας): Κροφ, Βήχος, Χαμοντ, Τσάπρας, Ρομό, Μεχία, Πίρινεν, Γιαννιώτας, Λιάγκας, Κουάδρα, Τσελεπίδης.

Πηγή: Mikriliga