Με το δεξί…θέλει να ξεκινήσει ο Εορδαΐκός το ταξίδι του…στα μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική Κατηγορία.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1682797115806-1024x683.jpg)
Την 1η αγωνιστική, κληρώθηκε να παίξει εκτός έδρας στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας απέναντι στον γηπεδούχο Αστέρα Καρδίτσας,που συμμετείχε και την περσινή χρονιά στα μπαράζ ανόδου αλλά δεν τα κατάφερε.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683541789408-1.jpg)
Η προετοιμασία της ομάδας της Εορδαίας συνεχίζεται κανονικά χωρίς προβλήματα με τον κόουτς Κώστα Τσαγκαλίδη να “τρίβει ” τα χέρια του από ικανοποίηση.
Μεγάλο το κίνητρο για τον Εορδαϊκό η συμμετοχή του στους αγώνες μπαράζ,και ο στόχος είναι η εξασφάλιση μιας θέσης που οδηγεί στην Γ’ Εθνική Κατηγορία.
Η Διοίκηση της ομάδας της Εορδαίας προσανατολίζεται να μισθώσει και λεωφορείο για τους φίλους και φιλάθλους της ομάδας που επιθυμούν να μεταβούν στην Καρδίτσα,και να ενισχύσουν την ομάδα.
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_706249117721443-33-1024x262.jpeg)