![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/image_editor_output_image-1263929796-17148940269724218697608424507039.jpg)
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος Παλαίμαχοι και Νέοι Ερμακιάς αναμετρήθηκαν το Μεγάλο Σάββατο στον ετήσιο καθιερωμένο φιλικό ποδοσφαιρικό αγώνα στο “Γήπεδο Στρατοπέδου Πτολεμαΐδας- Προπονητικό Κέντρο Εορδαϊκού”.
Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 4-4 με σκόρερ για τους παλαιμάχους τους Σεκκουλίδη Βαγγέλη, Καρατόσιο Χρήστο, Καπετανο Παντελή και Καπετάνο Κώστα.
Για τους νέους σκόραραν 2 ο Καπετάνος Γιάννης,ο Μίγγος Αντώνης και ο Ευρυπίδης Καρατόσιος.
Ο αγώνας πήγε στα πέναλντι όπου επικράτησαν οι Παλαίμαχοι με εύστοχες εκτελέσεις από τους: Καπετάνο Παντελή, Μίγγο Δημήτρη, Γιάντσο θοδωρή( αγαπημένο όλων Ακη) και Καπετάνο Κωνσταντίνο.
Για τους Νέους ευστόχησαν οι Καπετάνος Γιάννης και Παύλος Αντωνόπουλος.
Διαιτητής της συνάντησης, ο Καρατόσιος Χρήστος και βοηθοί του οι Σάκκος Δημήτρης και Ίτσκος Γιάννης.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148933169237867802926200403764-1024x768.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148933141523644001908039582300-1024x768.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148933196477386589767170223111-1024x768.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148933243615165084028071989462-768x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148933273027800698133134685714-768x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148934393765343831273997110858-768x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148934421654847901567943406066-1024x768.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_171489344598075042428025254013-768x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148934485397148431407638245902-768x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/05/fb_img_17148934508882779328365468501796-768x1024.jpg)
Φωτογραφίες: Δουγαλή Φωτεινή