Την πρόκρισή του στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ε.Π.Σ. Κοζάνης πήρε ο ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης, κερδίζοντας στο Λιάπειο, την Α.Ε. Περδίκκα με σκορ 2-1.
Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της Β’ Φάσης του θεσμού, μπροστά σε λιγοστούς θεατές, αφού στην Κοζάνη η σημερινή ημέρα ήταν αργία, ενώ και η ώρα διεξαγωγής (18:00) δεν ήταν κατάλληλη, λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών που επικρατούν αυτή την περίοδο.
Σίγουρα η Ε.Π.Σ. Κοζάνης θα πρέπει να ξανά κοιτάξει τους βραδινούς αγώνες τώρα που χειμωνιάζει, αφού δυσκολεύει τόσο το δικό μας έργο, όσο και των αθλητών.
Ο ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης προηγήθηκε στο 50′ λεπτό με 1-0, χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στάθη Αθανασιάδη, σε μία φάση όπου η Α.Ε. Περδίκκα διαμαρτυρήθηκε πολύ έντονα προς τον διαιτητή Καρατέρπο, ο οποίος έδειξε την «άσπρη βούλα», για παράβαση του τερματοφύλακα Μήτκα, στον Αχιλλέα Παπανικόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν επιθετικό φάουλ στην συγκεκριμένη φάση.
Στο 60′ λεπτό, έπειτα από σουτ του Στάθη Αθανασιάδη, ο Μήτκας θα αποκρούσει εντυπωσιακά, αλλά ο Σαλονικίδης θα πάρει το «ριμπάνουντ» και από κοντά σε κενή εστία θα γράψει το 2-0.
Ο Περδίκκας το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει στο 79′ λεπτό σε 2-1, χάρις σε κεφαλιά του Γκρίζη.
Με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ο προπονητής του Περδίκκα, κύριος Θεοδωρίδης.
Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων:
ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης: (Βασίλης Μαντζώλας) Πίτσικος, Ποσινακίδης, Τσιφτσής, Ζιώγας, Ντούκα, Κυπίρτογλου, Σαλονικίδης, Τρούπκος, Αθανασιάδης, Παπανικόπουλος
Α.Ε. Περδίκκα: (Γιώργος Θεοδωρίδης) Μήτκας, Θεοδωρίδης, Τσιντός, Καζανάς, Δημητριάδης, Τσιντός, Συμεωνίδης, Τσεμπερλίδης, Γκρίζης, Καπριδάκης, Βλάχου
Διαιτητής: Καρατέρπος
Α’ Βοηθός: Πανυτσίδου
Β’ Βοηθός: Σίας
Δείτε τις φωτογραφίες του www.top-sport.gr:
![](https://i.imgur.com/JGFW9p7.jpg)
![](https://i.imgur.com/9dlcSvn.jpg)
![](https://i.imgur.com/IAXKv8w.jpg)
![](https://i.imgur.com/2QA53gM.jpg)
![](https://i.imgur.com/TGrArAl.jpg)
![](https://i.imgur.com/0UhMP1E.jpg)
![](https://i.imgur.com/pVJ9tPX.jpg)
![](https://i.imgur.com/GBE19LB.jpg)
![](https://i.imgur.com/Sv6yLmT.jpg)
![](https://i.imgur.com/U3iURu6.jpg)
![](https://i.imgur.com/J30CF99.jpg)
![](https://i.imgur.com/dV6p705.jpg)
![](https://i.imgur.com/EflQkbr.jpg)
![](https://i.imgur.com/ECeYfGX.jpg)
![](https://i.imgur.com/AA0a540.jpg)
![](https://i.imgur.com/f8EpKyI.jpg)
![](https://i.imgur.com/wc0PqxX.jpg)
![](https://i.imgur.com/ItFpcn0.jpg)
![](https://i.imgur.com/Xfk3yXp.jpg)
![](https://i.imgur.com/iNVVoM5.jpg)
![](https://i.imgur.com/QowpLAq.jpg)
![](https://i.imgur.com/pEgm7H3.jpg)
![](https://i.imgur.com/Rd0E8TK.jpg)
![](https://i.imgur.com/pXG1QIw.jpg)
![](https://i.imgur.com/Mo5aR71.jpg)
![](https://i.imgur.com/53M1jMI.jpg)
![](https://i.imgur.com/YkW6aYQ.jpg)
![](https://i.imgur.com/VMg3TLd.jpg)
![](https://i.imgur.com/I5dsE3v.jpg)
![](https://i.imgur.com/Hy9rKTv.jpg)
![](https://i.imgur.com/GQ2rRaV.jpg)
![](https://i.imgur.com/GIbihg7.jpg)
![](https://i.imgur.com/ou9cxA9.jpg)
![](https://i.imgur.com/cu7H0A3.jpg)
![](https://i.imgur.com/jngcE1l.jpg)
![](https://i.imgur.com/mogOv2m.jpg)
![](https://i.imgur.com/Dv29dgC.jpg)
![](https://i.imgur.com/SbScO3o.jpg)
![](https://i.imgur.com/Ir0w90w.jpg)
![](https://i.imgur.com/FCdvv1T.jpg)
![](https://i.imgur.com/vszpEWY.jpg)
![](https://i.imgur.com/tmzuh9c.jpg)
![](https://i.imgur.com/X79V151.jpg)
![](https://i.imgur.com/0yMHNNr.jpg)
![](https://i.imgur.com/TPoj974.jpg)
![](https://i.imgur.com/yNemJTP.jpg)
![](https://i.imgur.com/x1OAeZ2.jpg)
![](https://i.imgur.com/0dznbiA.jpg)
![](https://i.imgur.com/kj83KTD.jpg)
![](https://i.imgur.com/QxhTMHx.jpg)
![](https://i.imgur.com/7hum8dl.jpg)
![](https://i.imgur.com/8AcMvJ7.jpg)
![](https://i.imgur.com/G2qBRi9.jpg)
Επιμέλεια – Ρεπορτάζ – Φωτογραφίες: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr