Super League 2(Play out): Καμπανιακός – Κοζάνη…οι αμφισβητούμενες φάσεις του παιχνιδιού

Παύλος Καλεμκερίδης
1 Λεπτά αναγνωσης

Η ομάδα της Κοζάνης μπορεί να υποβιβάστηκε από την Super League 2 στην Γ’ Εθνική, μετά την ήττα από τον Καμπανιακό στην Χαλάστρα με σκορ 1-0,αλλά θύελλα αντιδράσεων σήκωσε το πέναλτι που δόθηκε στον Καμπανιακό στο 89o λεπτό, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Καθάριος και «καταδίκασε» τους «ερυθρόλευκους».

Ας πάρουμε όμως τις αμφισβητούμενες φάσεις από την αρχή.

Η 1η αμφισβητούμενη φάση έλαβε χώρα στο 60′ λεπτό, εκεί όπου ο ποδοσφαιριστής της Κοζάνης Ευρυπίδης Γιάκος μπήκε στην περιοχή, έπεσε στο έδαφος μετά από συμβολή ποδοσφαιριστή του Καμπανιακού, αλλά ο διαιτητής του Συνδέσμου Λέσβου κύριος Κουκούλας, θεώρησε πως ο ποδοσφαιριστής της Κοζάνης έκανε θέατρο και του έδειξε την κίτρινη κάρτα. Από την λήψη που έχουμε, σίγουρα δεν φαίνεται να κάνει θέατρο.

Η 2η αμφισβητούμενη φάση έγινε στο 89′ λεπτό, εκεί όπου ο Νίκος Καθάριος σούταρε, η μπάλα χτύπησε στον αμυντικό της Κοζάνης Σουλιώτη με τον διαιτητή να υποδεικνύει πέναλτι για τον Καμπανιακό.

Από την λήψη που υπάρχει, ο Σουλιώτης φαίνεται πως έχει κολλημένο το χέρι πάνω στο σώμα του.

Δείτε τις φάσεις που εξασφάλισε το www.top-sport.gr στο παρακάτω βίντεο και βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα: