Α’ΕΠΣ Κοζάνης: Α.Ο.Κρόκου – Τιτάν Σερβίων 1-1

Σε ένα όμορφο παιχνίδι στο γήπεδο Κρόκου διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι το παιχνίδι του γηπεδούχου Α.Ο.Κρόκου με τον Τιτάν Σερβίων στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης.

Σε ένα ηλιόλουστο μεσημέρι με ιδανικές συνθήκες Γιάννης Τσιρέκας και Σωτήρης Μαυροδήμος παρέταξαν τις ομάδες τους με σκοπό την νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ορεξάτο Τιτάν Σερβίων,να παίρνει την κατοχή της μπάλας και να πιέζει την άμυνα του Κρόκου.

Η πίεση αυτή καρποφόρησε στο 17′ λεπτό με πολύ ωραίο γκολ του Τακίδη μετά από εξαιρετική σέντρα του Μοσχόπουλου,κάνοντας το 0-1.

Στο 18′ λεπτό δυνατό σουτ του Πέλεκα μεγάλη απόκρουση του Μούσιου σε κόρνερ.

Ο Κρόκος πήρε την κατοχή και ανέβασε τις γραμμές του,πιέζοντας στο χώρο του κέντρου.

Στο 21′ λεπτό οι γηπεδούχοι του Κρόκου κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Μάρκος Τσιάρας αστόχησε στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού στο 22′ λεπτό πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Εύθυμη  Νέστορα για τον Τιτάν Σερβίων να σκοράρει σουτάροντας άουτ.

Στο 38′ λεπτό με ωραίο σουτ στο “γάμα” της εστίας του Τζέλλου ο Γιάννης Καρανάνος με ωραίο σουτ θα ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 54′ πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Κρόκο με τον Σταυρίδη σε γυριστό σουτ και από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Τζέλλου.

Στο 75′ δυνατό σουτ του Σταυρίδη η μπάλα θα βρει το οριζόντιο δοκάρι του Τζέλλου και θα φύγει άουτ.

Το παιχνίδι έληξε 1-1 με το σκορ να κρίνεται δίκαιο.

Έτσι μετά το τέλος του παιχνιδιού ο Κρόκος έφτασε τους 10 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική παίζει εκτός με τον Περδίκκα.

Ο φιλοξενούμενος Τιτάν Σερβίων έφτασε τους 28 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον Μακεδονικό Κοζάνης.

Α.Ο.Κρόκου (Γιάννης Τσιρέκας) Μούσιος,Τουρτούρας,Καρανάνος,Μανώλας,Αργυρόπουλος,Τσέπουρας, Βογδόπουλος,Τσιάρας,Μπελής, Καραδήμος,Σταυρίδης

Στον πάγκο έκατσαν οι:Μουσαφείρης,Τούνας,Γκανάτσιος,Τζιάστας,Κακαρέτσας,Τότσκας, Ρούσης ,Ντανάτσας, Σακκούλας

Τιτάν Σερβίων (Σωτήρης Μαυροδήμος) Τζέλλος,Μουρατίδης,Μαρούδης, Νταραμπάς, Διβηκέλης,Νέστορας Αθ,Μοσχόπουλος,Σαλτσίδης,Τακίδης,Νέστορας Ευθ,Πελέκας

Στον πάγκο έκατσαν οι: Αντωνόπουλος,Βήττας,Βαβλιάρας,Πάσχος, Λαβαντσιώτης,Μπάκανος, Μαυροδήμος, Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος

Διαιτητής: Ζαφείρης

Βοηθοί: Γάτσου – Τζιαμπάζης

Γιατρός αγώνα: Ουζούνης

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr