Super League 2 (Play out)  ΠΑΟΚ Β’ – Κοζάνη 4-2

Αν και μπήκε με πολύ καλές.προυποθέσεις στο παιχνίδι αφού κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Καλέργη στο 30′ λεπτό από εκεί και πέρα δεν μπόρεσε να φύγει από το γήπεδο Ευκαρπίας με κάτι θετικό,αφού στο τέλος έχασε από τον γηπεδούχο ΠΑΟΚ Β’ με 4-2.

Για εννιά λεπτά μπόρεσε να κρατήσει το γκολ του Καλλέργη η Κοζάνη….αφού οι γηπεδούχοι απάντησαν γρήγορα με γκολ του Γκούμα.και.ισοφαρισαν σε 1-1 στο 39′ λεπτό.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με την ισοπαλία σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει αποκλειστικά στους γηπεδούχους με τον νεοεισελθων Σαποβάλωφ να δίνει στο 59′ προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-1.

Δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 61 λεπτό οι γηπεδούχοι με γκολ του Δαρέλλα ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ σε 3-1.

Η Κοζάνη καταφέρνει και μειώνει σε 3-2 με αυτογκόλ του ΠΑΟΚ και φαίνεται να ξαναμπαίνει στο παιχνίδι..

Όμως ο ΠΑΟΚ Β’ στο 66′ λεπτό με τον Μπράντονιτς που μπήκε ως αλλαγή με δικό του τέρμα κάνει το 4-2 και σφραγίζει την νίκη για τους ασπρόμαυρους.

Έτσι η ομάδα του κ.Αλεξιάδη με το τρίποντο αυτό φτάνει τους 21 βαθμούς πρωτοπόρος της βαθμολογίας των play out,ενώ την προσεχή Κυριακή φιλοξενείται από τον Ηρακλή.

Η Κοζάνη μετά την ήττα της μένει στους 16 βαθμούς και την Κυριακή υποδέχεται τον Καμπανιακό στο ΔΑΚ Κοζάνης σε ένα παιχνίδι πολύ καθοριστικό…στην προσπάθεια που κάνει να σώσει την κατηγορία…

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ Β’ (Αλέξανδρος Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Φίλων, Σελιμάι, Κώττας, Παντεκίδης, Γιαξής, Τοσπούρογλου, Σπυράκος, Γκούμας, Δαρέλας, Κανίς

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης) : Καραγκιόζης, Πάνος, Ίτσιος, Σουλιώτης, Τάτσης, Σιατραβάνης, Νάτσος, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γραμμένος, Μαξίμοβιτς

Διαιτητής: Α. Δραγούσης (Κιλκίς).
Βοηθοί: Λ. Σακάλογλου (Καβάλας), Α. Καρασαβαϊδης (Καβάλας).

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης