Τσουκάνης και Μπιανκόνι άνοιξαν λογαριασμό τερμάτων, Με ένα γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε το νικηφόρο αποτέλεσμα για τον Μακεδονικό αφού στο πρώτο μόλις λεπτό ο Τσιλιγγίρης,άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0.
Ο Απόλλων Πόντου ισοφάρισε στο 59′ με τον Νταούντου σε 1-1, ενώ στο 66′ ο Τσουκάνης έβαλε μπροστά τον Μακεδονικό με 2-1.
Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 93′ λεπτό ο Μπιανκόνι σφράγισε την νίκη για τους “πράσινους” με 3-1,ενώ παράλληλα η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας του Βορείου Ομίλου με 16 βαθμούς.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028527924-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028536687-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028529955-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028534481-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028541078-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028543190-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028545238-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028538873-1024x682.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1701028532397-1024x682.jpg)
Φωτογραφίες: Makedonikos fc