Γ’ Εθνική: Θύελλα Κατσικά – Καστοριά 0-2

Με δύο γκολ του Λιριόν Τσάνι η Καστοριά επιβλήθηκε της Θύελλα Κατσικά στην έδρα της με 0-2 και έφτασε στην 5η θέση και τους 29 βαθμούς.

Στο 8′ λεπτό ο Πάλλας προσπάθησε να βρει τον Τσελεπή, όμως η προσπάθεια ανεκόπη από τους αμυντικούς, πριν η μπάλα φτάσει στον επιθετικό της Καστοριάς.

Στο 20′ λεπτό ο Μανακίτσας εκτέλεσε πλάγιο άουτ και ο Τσάνι με πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 33′ λεπτο μετά από λάθος διώξιμο των παικτών της Καστοριάς ο Σκανδάλης έπιασε το σουτ, έξω από την περιοχή και η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Τσαρούχα.
Στο 35′ λεπτό σε εκτέλεση κόρνερ του Πότση, η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι και έφυγε άουτ.
Στο 39′ λεπτό ο Σκανδάλης βγήκε τετ α τετ με τον Τσαρούχα, έκανε το σουτ, αλλά ο γκολκίπερ της Καστοριάς απέκρουσε υπέροχα κι αποσόβησε τον κίνδυνο.

Στο 42′ λεπτό ο Τσαρούχας μπλόκαρε την κεφαλιά του Πότση.
Στο 50′ το σουτ του Παππά έφυγε άουτ.
Στο 62’ο Μανακίτσας εκτέλεσε πλάγιο άουτ, αλλά οι αμυντικοί πρόλαβαν κι απομάκρυναν τη μπάλα.
Στο 75′ ο Τσαρούχας εξουδετέρωσε το σουτ του Μελιόπουλου.
Στο 94′ το σουτ του Πότση έφυγε άουτ.
Στο 95′ λεπτό ο Τσάνι πήρε τη μπάλα από το κέντρο, ξεχύθηκε προς τα καρέ των γηπεδούχων, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 0-2.

Διαιτητής: Πίγγιου Ειρήνη (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Ζιώγας Αλέξανδρος (ΕΠΣ Πρεβέζης – Λευκάδος) – Αθανασίου Άγγελος (ΕΠΣ Άρτας)

Οι συνθέσεις:

Θύελλα Κατσικά: Λαδιάς, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Λάκος, Βασιλάκης, Πολυχρόνης, Σκανδάλης, Πότσης, Γούλας, Πέτσας, Κωσταμένας.

Καστοριά: Τσαρούχας, Μαγγίζης, Kapllani, Σαββόπουλος Ευαγ. (82΄ Σαχινίδης), Μωυσιάδης, Παπαγεωργίου (88΄ Σβίρος), Μανακίτσας, Πάλλας (82΄ Παπουτζίδης), Τσάκνης, Τσάνι, Τσελεπής (59΄ Γκέγκας).