Super League 2: Aναγέννηση Καρδίτσας – Κοζάνη 1-1

1 Λεπτά αναγνωσης

Αναγέννηση Καρδίτσας και Κοζάνη έμειναν στο 1-1 για τον Βόρειο Όμιλο της Super League 2.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Αναγέννησης Καρδίτσας με την Κοζάνη στην Καρδίτσα.

Η ομάδα της Κοζάνης κατάφερε να προηγηθεί πρώτη, οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν σε 1-1, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το φινάλε. Στην 5η θέση οι γηπεδούχοι με 20 βαθμούς, στην 9η οι φιλοξενούμενοι με 18.

H Κοζάνη άνοιξε το σκορ στο 34′ με το σουτ του Καλλέργη και ένα λεπτό αργότερα απάντησε με τον ίδιο τρόπο ο Βερνάρδος. Οι Καρδιτσιώτες έμειναν χωρίς νίκη για τρίτο διαδοχικό ματς (δυο ισοπαλίες – μια ήττα), ενώ οι Κοζανίτες αγνοούν τη νίκη εδώ και οκτώ αγωνιστικές, με απολογισμό πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για καθαρό γκολ του Νάτσου στο 11′ λεπτό το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Τυριακίδης): Τσέλιος, Βερνάρδος, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας (75′ Αθανασιάδης), Κέρθι, Ξύδας (75′ Κορέλας), Μπούζας (60′ Ζάγγος), Κονίλιο (60′ Τομάσεβιτς).

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης): Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Τάτσης, Σουλιώτης, Κούφας, Νάτσος, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γιάκος, Ποζατζίδης (65′ Γραμμένος), Παπαδόπουλος (71′ Σιατραβάνης).

Πηγή: Mikriliga