Super League 2: Τον Λεβαδειακό φιλοξενεί η Κοζάνη

Τον Λεβαδειακό υποδέχεται την προσεχή Τετάρτη 03/01/2024 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κοζάνης,μετά την διακοπή των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

Η επανεκκίνηση του πρωταθλήματος της Super League 2 βρίσκει την ομάδα του Άγγελου Διγκόζη να φιλοξενεί τον Λεβαδειακό με σκοπό την νίκη.

Η ομάδα της Λιβαδειάς που βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς,έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο ΑΕΛ,αλλά και με ένα παιχνίδι λιγότερο θα ταξιδέψει στην πρωτεύουσα της Δυτικής Μακεδονίας για να αντιμετωπίσει την γηπεδούχο Κοζάνη στην εμβόλιμη αγωνιστική του Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Με νέο τεχνικό τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο που διαδέχτηκε τον Νίκο Νόμπλια στην τεχνική ηγεσία,έρχεται στην Κοζάνη με μοναδικό στόχο και σκοπό την νίκη.

Στην αντίπερα όχθη η ομάδα της Κοζάνης βρίσκεται στην 9η θέση(ζώνη play out) έχοντας συγκεντρώσει 15 βαθμούς έχοντας 7 γκολ στην επίθεση και 8 στην άμυνα που είναι η 2η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Ίσως τις επόμενες ημέρες ενδεχομένως να ανακοινωθούν κάποιες προσθήκες…

Η μεταγραφική περίοδος του Ιανουαρίου είναι μια πρώτης τάξης ευκαιρία για ενίσχυση της επίθεσης της ομάδας που τόσο πολύ χρειάζεται την τωρινή χρονική περίοδο.

Για την ομάδα της Κοζάνης είναι πολύ σημαντικό παιχνίδι και θέλει οπωσδήποτε να πάρει αποτέλεσμα για να “ξεκολλήσει” από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας…

Άλλωστε το πρόγραμμα της ομάδας που ακολουθεί είναι πολύ δύσκολο.. και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή….άλλωστε το πρόγραμμα της ομάδας μόνο εύκολο δεν είναι (εκτός Αναγέννηση Καρδίτσας,εντός Νίκη Βόλου,εκτός με Μακεδονικό)με την ομάδα του Άγγελου Διγκόζη να θέλει επιτακτικά να επιστρέψει στις νίκες….

Το παιχνίδι της Τετάρτης είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία και για τον φίλαθλο κόσμο να ενισχύσει την ομάδα μετά από αρκετό καιρό…

Ένα παιχνίδι πολύ σημαντικό και για τους δύο…..

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr