Super League 2: Μεγάλο διπλό του Καμπανιακού μέσα στην Ευκαρπία επί του ΠΑΟΚ Β’ με 2-3

Παύλος Καλεμκερίδης
1 Λεπτά αναγνωσης

Σπουδαία νίκη για τους νεοφώτιστους 2-3 μέσα στην Ευκαρπία επί του ΠΑΟΚ Β’ με 2-3, πανηγυρίζοντας έτσι την πρώτη του νίκη και τους τρεις πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Σ’ ένα καταπληκτικό παιχνίδι με πολύ γρήγορο Ρυθμό και από τις δύο ομάδες η κάθε φάση “μύριζε” γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν πρώτοι στο σκορ με τον Τότσκα στο 4′ λεπτό της αναμέτρησης όμως ο Δικέφαλος έκανε την ανατροπή πριν τελειώσει το ημίχρονο.

Με τον Τσοπούρογλου στο 20′ αρχικά ισοφάρισε σε 1-1,και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Γκορντετζιάνι έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ στο σκορ με 2-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και για τις δύο ομάδες,ο Καμπανιακός όμως βρήκε τον τρόπο και ισοφάρισε στο 64′ με τον Γαρύφαλλο να πετυχαίνει το 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο και πήραν το ”χρυσό” διπλό στο 75′ με τον Τότσκα.

ΠΑΟΚ Β’ (Αλέξανδρος Αλεξιάδης) Νικολακούλης, Τασιούρας (83′ Παντελίδης),Κιτσάκης,Παναγιώτου, Γιαξής,Νινούα (83’Ρουμνιάντσεβ), Γρόσδης(67’Κωττάς),Δαρέλας, Τσοπούρογλου, Πανίδης(67′ Σμυρλής), Γκορντετζιάνι

Καμπανιακός(Ηλίας Σαπάνης)Κασαπίδης, Προσκυνητόπουλος(46′ Καθάριος Π),Μπούσης,Παπαστεριανός, Σαραβανίδης,Ν.Καθάριος(70’Μανιός),Φροσύνης, Τότσκα,Πόζογλου (89’Βοσκόπουλος),Γιουκούδης, Γαρύφαλλος((84′ Ταΐρης).