Super League 2:Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 94′ η Κοζάνη με σκόρερ τον Σάκη Κανούλα

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχτηκε η Κοζάνη με αντίπαλο τον «ιστορικό» Ηρακλή, στο γήπεδο της Χαλάστρας, με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις με «ήρωα» τον επιθετικό Σάκη Κανούλα.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Super League 2.

Η Κοζάνη βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Ηρακλή, με τους γηπεδούχους να κάνουν το 1-0 στο 24ο λεπτό, μετά από σουτ του Κούστα.

Το σύνολο του κυρίου Διγκόζη, έχασε μοναδική ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 72ο λεπτό, μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Καλλέργης σε ανατροπή του Βελλίδη μέσα στην περιοχή, αλλά ο Πάνος δεν μπόρεσε να σκοράρει από την «άσπρη βούλα», καθώς ο Βελλίδης απέκρουσε το πέναλτι του αρχηγού της Κοζάνης.

Ο Σάκης Κανούλας όμως που πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι είχε άλλη άποψη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, αφού στο 94ο λεπτό σκόραρε για την ομάδα του, ισοφαρίζοντας σε 1-1, δίνοντας έτσι έναν σημαντικό βαθμό στην Κοζάνη, η οποία έφτασε τους 14 βαθμούς και ισοβαθμεί με την Αναγέννηση Καρδίσας στην 5η θέση. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα έχει ρεπό.

Να τονίσουμε πως ο επιθετικός της Κοζάνης επέστρεψε μεσοβδόμαδα στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Β’, μετά από έναν τραυματισμό που κράτησε για περίπου δύο μήνες.

Από την άλλη, ο Ηρακλής παρέμεινε στην 8η θέση, φτάνοντας τους 12 βαθμούς.

ΠΟΤ Ηρακλής: (Περικλής Αμανατίδης) Βελλίδης, Χειρίτραντας, Βιτλής, Σιούτας, Γκμπενιόν, Δοϊρανλής, Εμπό, Τόρες (82′ Σπυρίδης), Σίλβα, Κούστα, Κουντουριώτης (82′ Χρουσιέλ).

Φ.Σ.Κοζάνη: (Άγγελος Διγκόζης) Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Τάτσης, Σουλιώτης, Ίτσιος, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Ασλαμπάλογλου, Καλλέργης, Γραμμένος, Σιατραβάνης.