Play out A’ ΕΠΣ Κοζάνης: Α.Σ.Βελβεντό – Ιωνικός περιοχής Βαθυλάκκου 5-2

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Βελβεντού απέναντι στον Ιωνικό περιοχής Βαθυλάκκου.
Ένα παιχνίδι αδιάφορο βαθμολογικά με τους προπονητές να χρησιμοποιούν αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.

Οι φάσεις του παιχνιδιού:

Στο 3’λεπτο από κόρνερ του Μαλιούση, μονοκόμματο σουτ του Μετκο η μπάλα θα περάσει ψηλά άουτ.

Στο 14′ λεπτό από κάθετη πάσα του Ελευθεριάδη Χ. στον Αναγνώστου, θα βγει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Τσέλιο, θα τον πλασάρει και θα ανοίξει το σκορ σε 0-1.

Στο 19′ λεπτό από μεγάλη πάσα του Τζούτζα, ασυνεννοησία του αμυντικού με τον τερματοφύλακα, θα κλέψει την μπάλα ο Γούτας που σε κενή εστία θα ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 24′ λεπτό από φάουλ του Τζουτζα, θα διώξει με τις γροθιές ο Δουφας, νέο σουτ του Στεφανόπουλου που θα γράψει το 2-1.
Στο 33′ λεπτό από μεγάλο πλάγιο του Μετκο, θα διώξουν οι αμυντικοί, νέο σουτ του Τζουτζα από κοντά που θα κάνει το 3-1.

Στο 37′ λεπτό κλέψιμο του Δούμα, θα σπάσει στον Μέτκο, σουτ του τελευταίου αλλά θα διώξει σε κόρνερ ο Δούφας.
Στο 59′ λεπτό κάθετη πάσα του Πασχαλίδη στον Ευαγγελοπουλο, θα μπει στην περιοχή, θα σουτάρει διαγώνια και θα στείλει την μπάλα πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στα δίχτυα για το 4-1.

Στο 66′ λεπτό φάουλ του Ελευθεριάδη Χ., δεν θα διώξει κάποιος αμυντικός, η μπάλα θα φτάσει στο δεύτερο δοκάρι στον Αναγνώστου που σε κενό τέρμα θα μειώσει σε 4-2.

Στο 79′ λεπτό από φάουλ του Ελευθεριάδη Χ , κεφαλιά του Μητράγκα η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

Στο 81′ λεπτό από φάουλ του Ευαγγελοπουλου, δεν θα διώξουν οι αμυντικοί και η μπάλα θα φτάσει στον Τζιούρα που από κοντά θα κάνει το 5-2 που θα είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Α.Σ.Βελβεντό: (Δημήτρης Κουτσώνας) Τσέλιος, Βαρσαμοπουλος, Στεφανόπουλος, Τζιουρας, Σακούλας, Γούτας, Μέτκο (53’Καστανάρας), Μαλιούσης, Τζούτζας(53’Πασχαλίδης), Δούμας (53′ Ευαγγελόπουλος ),Τσιάμης(53′ Λαμπρογιώτας).

Ιωνικός περιοχής Βαθυλάκκου : (Σάκης Μακρυγιάννης) Δούφας, Μακρυγιάννης, Γκούπι,Ντάμαλης(46′ Μητράγκας ),Κανάβας, Μπέσας, Ελευθεριάδης Ι., Αναγνώστου, Ασλανίδης, Ελευθεριάδης Χ., Βασιλειάδης.

Διαιτητής: Κουτσώνας
Α’ βοηθός: Πελετίδης
Β’ βοηθός: Πανυτσίδου

Επιμέλεια:athlitikianaskopisi.gr