EΠΣ Κοζάνης(play out) Α.Σ.Βελβεντό – Τιτάν Σερβίων 1-0

Παύλος Καλεμκερίδης
2 Λεπτά αναγνωσης

Ένα αρκετά εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Βελβεντού απέναντι στον Τιτάν Σερβίων στο εξ αναβολής παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο Βελβεντού για τα play out της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά και για τις δύο ομάδες παιχνίδι  με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.
Το Βελβεντό ήταν ανώτερο σε όλο το παιχνίδι απειλώντας συνεχώς την εστία του Τιτάνα.

Από την άλλη πλευρά ο Τιτάν πρόσεχε περισσότερο την άμυνα θουτου και έβγαινε στις αντεπιθέσεις.
Το Βελβεντό πήρε την νίκη με κεφαλιά του Τζουτζα στο 79ο λεπτό με κεφαλιά.
Στο αξιοσημείωτο του παιχνιδιού ήταν ο νεαρός αρχηγός του Βελβεντού Τζιούρας που είναι 15 χρόνων.

Οι φάσεις του παιχνιδιού:

Στο 6ο λεπτό από φάουλ του Σαββούδη, δεν θα μπορέσει να πάρει την κεφαλιά ο Στεφανόπουλος χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Στο 17’λεπτό από λάθος του τερματοφύλακα Καραγιάννη, θα πάρει την μπάλα ο Νέστορας, θα προσπαθήσει να κρεμάσει τον Καραγιάννη αλλά ο τελευταίος θα διώξει με τα χέρια, νέο σουτ του Μαραμή από καλή θέση και άδειο τέρμα θα σουτάρει ψηλά άουτ.

Στο 33′ λεπτό από σέντρα του Σαββούδη καρφωτή κεφαλιά του Καρούζου Ανδρέα θα διώξει δύσκολα ο Βήττας.
Στο 37′ λεπτό από κόρνερ του Σαββουδη κεφαλιά του Πασχαλίδη η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

Στο 43′ λεπτό προσπάθεια του Νέστορα από αριστερά, θα μπει στην περιοχή, θα σουτάρει αλλά θα διώξει με τα πόδια ο Καραγιάννης.
Στο 54′ λεπτό ένα δυνατό σουτ του Καρούζου Π. εκτός περιοχής θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Βήττας σε κόρνερ.

Στο 78′ λεπτό από κάθετη πάσα του Ευαγγελόπουλου στον Πασχαλίδη, σουτ του τελευταίου διώχνει δύσκολα με τα πόδια σε κόρνερ ο Βήττας.

Στο 79′ λεπτό με την εκτέλεση του κόρνερ από τον Ευαγγελόπουλο θα σηκωθεί ψηλότερα ο Τζούτζας και με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ. 1-0.

Στο 86′ λεπτό από κάθετη πάσα του Ευαγγελοπουλου στον Τζούτζα, σουτ του τελευταίου η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

Α.Σ.Βελβεντό: (Δημήτρης Κουτσώνας) Καραγιάννης, Λαμπρογιωτας, Πασχαλίδης, Τζιουρας( 70′ Σακούλας ), Μαλιουσης(65’Βαρσαμόπουλος ), Στεφανόπουλος(60′ Τζούτζας), Καρούζος Π (70′ Ευαγγελοπούλος),Παπαδόπουλος, Καρούζος Ανδρ, Σαββούδης(60′ Τσιάμης), Δούμας.

Τιτάν Σερβίων: ( Σωτήρης Μαυροδήμος) Βηττας Θ, Δήμος, Τακίδης, Ντάραμπας, Διβηκέλης (α.α. 44′ Φαρμάκης),Νέστορας Α,Βήττας Ι, Παπαδόπουλος,Αντωνόπουλος, Νέστορας Ε, Μαραμής.

Διαιτητής: Καρατέρπος
Α’ βοηθός: Πανυτσίδου
Β’ βοηθός: Λαμπριανίδης