EΠΣ Κοζάνης(play out) Α.Σ.Βελβεντό – Α.Ε.Κοζάνης 4-1

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Βελβεντού σήμερα απέναντι στην Α.Ε. Κοζάνης.
Η ομάδα του Βελβεντού ήταν η κυρίαρχη του παιχνιδιού μη αφήνοντας την ομάδα της Α.Ε. Κοζάνης να κάνει το παιχνίδι της.

Οι φάσεις του παιχνιδιού :

Νωρίς νωρίς θα ανοίξει το σκορ και συγκεκριμένα στο 4′ ύστερα από σέντρα του Ευαγγελοπούλου, κεφαλιά του Δούμα αλλά η μπάλα θα φύγει από τα χέρια του τερματοφύλακα Φωτιάδη και ο Καρούζος Π. από κοντά με σουτ θα ανοίξει το σκορ. 1-0.

Στο 12′ λεπτό από κόρνερ του Σαββουδη ο Τζουτζας με κεφαλιά θα κάνει το 2-0.

Στο 18′ λεπτό δυνατό σουτ του Γουτα εκτός περιοχής η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 24′ λεπτό δυνατό διαγώνιο σουτ του Γουτα η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

Στο 33′ λεπτό από φάουλ του Ευαγγελοπούλου, θα διώξει δύσκολα με τις γροθιές ο Φωτιάδης.
Στο 35′ δυνατό πλάγιο του Μετκο, κεφαλιά Δούμα η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 45’λεπτό με δυνατό σουτ του Ευαγγελοπούλου εκτός περιοχής θα γίνει το 3-0 που θα είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 61′ κάθετη πάσα του Σικαλοπουλου στον Μίχο που με διαγώνιο πλασέ θα μειώσει σε 3-1.

Στο 66′ σέντρα του Θωμογλου θα πάρει την κεφαλιά ολομόναχος ο Δούμας και θα κάνει το 4-1.

Στο 76′ κάθετη πάσα του Σικαλοπουλου στον Μίχο, διαγώνιο σουτ και η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσέλιου.

Στο 80′ δυνατό σουτ του Σικαλοπουλου εκτός περιοχής θα διώξει με τις γροθιές ο Τσέλιος.