A’ΕΠΣ Κοζάνης: Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Βελβεντό και Τιτάν Τιτάν Σερβίων στην λευκή ισοπαλία(0-0) της αγωνιστικής

Παύλος Καλεμκερίδης
2 Λεπτά αναγνωσης

Ένα δυνατό και ενδιαφέρον παιχνίδι πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή στο Δημοτικό γήπεδο Βελβεντού,μεταξύ του γηπεδούχου Βελβεντού του Δημήτρη Κουτσώνα και των φιλοξενούμενων του Τιτάν Σερβίων του Σωτήρη Μαυροδήμου

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και για τις δύο ομάδες,να κοιτούν περισσότερο τα μετόπισθεν,με πολύ κατοχή μπάλας και λίγες επισκέψεις στις δύο εστίες των Κουλτούκη και Σαββίδη.

Στο 12 λεπτό ο αρχηγός του Βελβεντού Ευαγγελόπουλος θα ελιχθεί και θα σουτάρει αλλά σε ετοιμότητα ο Σαββίδης θα πέσει και θα μπλοκάρει την μπάλα.

Στο 22′ σε μια φάση διαρκείας στα καρέ του Κουλτούκη και ενώ η μπάλα είναι στην περιοχή του Βελβεντού ο Νέστορας του Τιτάν θα πέσει στο έδαφος με τον κ Τσιμεντερίδη να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο ο Νέστορας θα σουτάρει από κοντά η μπάλα θα φύγει άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο που ανήκε πέρα για πέρα στο Βελβεντό που πίεσε πολύ την άμυνα του Σαββίδη,έκανε πολλές ευκαιρίες με την μεγαλύτερη στο 62′ λεπτό με τον Ευαγγελόπουλο να βρίσκει τον Παπαδόπουλο και από κοντά να σουτάρει πάνω από τα δοκάρια του Τιτάν.

Με πρωταγωνιστή τον Ευαγγελόπουλο οι γηπεδούχοι στο 67′ και στο 74′ επιχείρησε δυνατά σουτ στην εστία του Σαββίδη με τον πορτιέρο των Σερβίων να είναι πολύ σταθερός στις επεμβάσεις του

Και στο 87′ ο Βρόϊκος που είχε περάσει αλλαγή έπιασε ωραίο δυνατό σουτ με την μπάλα να βρίσκει το δεξί δοκάρι του Σαββίδη.

Έτσι το ματς έληξε χωρίς τέρματα με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Την επόμενη αγωνιστική το Βελβεντό αγωνίζεται στο γήπεδο Περδίκκα με την ομώνυμη ομάδα,ενώ ο Τιτάν Σερβίων θα παίξει εντός έδρας με τον Ατρόμητο Πτολεμαΐδας.

Α.Σ.Βελβεντό (Δημήτρης Κουτσώνας): Κουλτούκης, Μέτκο, Πασχαλίδης, Λαμπρογιώτας, Θωμόγλου, Τζούτζιας (84′ Βρόϊκος), Τσιφτσιάν (65′ Μπισιούκης), Παπαδόπουλος, Γούτας (76′ Μαδίκας), Ευαγγελόπουλος, Καρούζος (82′ Δούμας).

Α.Σ. Τιτάν Σερβίων (Σωτήρης Μαυροδήμος): Σαββίδης, Μουρατίδης, Ταΐρης (83′ Δαλαγιώργος) Τσέτσιλας, Μαρούδης, Νέστορας Αθ., Δήμου (63′ Ζαρογιάννης), Μαυροδήμος, Μοσχόπουλος, Τακίδης, Νέστορας Ε.

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης
Βοηθοί: Τζιουβάρας – Ζαφείρης

Επιμέλεια – Ρεπορτάζ: Athlitikianaskopisi.gr