Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κοζάνης: Σημαντική η παρουσία των αθλητών του στο Tsaritsani trail

Παύλος Καλεμκερίδης
1 Λεπτά αναγνωσης

Πλούσιο αγωνιστικά ήταν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε για τους αθλητές του Συλλόγου μας.

Σημαντική ήταν η παρουσία των αθλητών του Συλλόγου στον αγώνα Tsaritsani trail.

Οι αθλητές μας συμμετείχαν στους αγώνες των 32 χιλ, 17 χιλ και 9 χιλ., σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις.

Στα 32 χιλ ο Χρήστος Παρμάκης κατέλαβε την 2η θέση στη Γενική Κατάταξη, ενώ στις γυναίκες η Ευαγγελία Τανάγια τερμάτισε στην 4η θέση της Γενικής Κατάταξης και στη 2η της Ηλικιακής της Κατηγορίας. Στα 17 χιλ την 1η θέση της Γενικής Κατάταξης κατέλαβε ο Γιώργος Νατσιόπουλος και στα 9 χιλ τρίτος στη γενική κατάταξη τερμάτισε ο Θωμάς Κοκκινίδης.

Επίσης στα 17 χιλ. την 1η θέση έλαβε στην ηλικιακή του κατηγορία ο Κοσμάς Ποζίδης.

Συμμετείχαν επίσης με αξιόλογες επιδόσεις ο Γιαννακιδης Παρασκευας, Μιχάλης Πασσιάκος, Αλέκος Νατσιόπουλος, Σαρημανώλης Σίμος και ο Ιωαννης Γιαννουλοπουλος
Στον αγώνα της Λίμνης της Βεγορίτιδας την 2η θέση στην ηλικιακή του κατηγορία κατέλαβε ο Αθανάσιος Τζιούτζιος.

Στις παρακαλάμιες διαδρομές η Δήμητρα Χαιροπούλου κατέλαβε την 2η θέση στη Γενική Κατάταξη και ο Κυριάκος Τσακιλτζίδης την 9η θέση στη Γενική Κατάταξη και την 2η θέση στην ηλικιακή του κατηγορία.

Τέλος στις Σέρρες circuit 6 ωρών συμμετειχε ο Κώστας Θεοχάρης που διήνυσε 57 χιλ σε 6 ώρες .

Συγχαρητήρια σε όλους και καλή αποκατάσταση.

Eπιμέλεια:Παύλος Καλεμκερίδης athlitikianaskopisi.gr