Σκόραρε ο Πτολεμαϊδιώτης Παύλος Τσαραμανίδης απέναντι στον Ολυμπιακό Πειραιώς

1 Λεπτά αναγνωσης

Άλλη μια φορά κατάφερε να διακριθεί ο Παύλος Τσαραμανίδης ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ με αντίπαλο τον Ολυμπιακό σε παιχνίδι πρόκρισης για το Final four αν και η ομάδα του έχασε από τον Ολυμπιακό με 4-1.

Ένας από τους λόγους ήταν και το δεύτερο του γκολ το οποίο σημείωσε με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος με μια φανταστική ενέργεια να περάσει 5 ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού  και ενώ το σκορ ήταν 3-0 εις βάρος της ομάδος του.

Ακόμη αιτιολογώντας τον λόγο της διάκρισης του αξίζει να αναφέρουμε πως ο προπονητής του κ. Τοσουνίδης τον ξεκίνησε σαν στόπερ που δεν έχασε κυριολεκτικά καμία μονομαχία, καθώς και το ότι στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής του τον προώθησε στην θέση 8άρι στο 55′ λεπτό πέτυχε το μοναδικό γκολ της ΑΕΚ, όπως προαναφέραμε.

Το “κερασάκι στην τούρτα” έθεσε ο προπονητής του Ολυμπιακού, αφού μετά το τέλος του αγώνα εκτιμώντας την εμφάνιση και τα προσόντα του τον συνεχάρη προσωπικά.

Για την ιστορία να αναφέρουμε πως ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Προοδευτικής!

Aκολουθεί σε βίντεο το γκολ που πέτυχε ο Παύλος Τσαραμανίδης με εκτέλεση πέναλτι.

Πηγή: Συντακτική ομάδα PtolemaidaNews.gr