Νέες Ατρομήτου – Σειρήνες Γρεβενών 2-1

1 Λεπτά αναγνωσης

Στον χθεσινό αγώνα δεν κατάφεραν να αποσπάσουν θετικό αποτέλεσμα οι Σειρήνες οι οποίες για δεύτερο σερί παιχνίδι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Στη συνέχεια οι Σειρήνες ισορρόπησαν το παιχνίδι και ισοφάρισαν με κοντινό πλασέ της Αναστασιας Αγγελίδου με το 1-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου!

Στην επανάληψη οι γηπεδούχες είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, περιορίζοντας την ομάδα των Γρεβενών σε παθητικό ρόλο χωρίς όμως να απειλούν ουσιαστικά, με τις Σειρήνες να προσπαθούν να απειλήσουν με αντεπιθέσεις χωρίς όμως επιτυχία.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο τελευταίο 10λεπτο με τις γηπεδούχες να πανηγυρίζουν μία σημαντική νίκη!

Σειρήνες Γρεβενών:Κωνσταντινίδου, Αμαραντίδου, Αγγελίδου, Μπούκα, Φραγκοπούλου,Κελεμενί,Μουρατίδου Κωσταρέλλα, Τάσιου,Βλάχου, Μπόζιαρη

Νέες Ατρομήτου: Kundu, Κριεζή, Στεροπούλου, Schmelzer, Βέρρα, Ρόκομα (55′ Αποστόλου), Γκάτση, Djordjevic, Μοσχονά (70′ Φυτίλη), Γατούδη (65′ Κόττη), Behnke.