Ημιτελικός Κυπέλλου ΕΠΣ Κοζάνης: Α.Σ.Βελβεντό – ΠΑΟΚ Κοίλων 3-2 (κ.α.2-2)

Βελβεντό – ΠΑΟΚ Κοίλων 3 – 2. 2 – 2 κανονική διάρκεια.

Μια πραγματική “ματσάρα” διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο ηλιόλουστο Βελβεντό ανάμεσα στο Βελβεντό και τον ΠΑΟΚ Κοίλων.

Ένα παιχνίδι που διεξήχθη μπροστά  σε περίπου 300 φίλαθλους στην κερκίδα και από τις δύο ομάδες.

Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι που είχε δύο δοκάρια (ένα για κάθε ομάδα), μια κόκκινη κάρτα και αρκετές συγκινήσεις.

Η ομάδα των Κοίλων αιφνιδίασε τους γηπεδούχους με γκολ στο 3′ του Τρουπκου κάνοντας το 0-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά των γηπεδούχων να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους με γκολ στο 47′ του Ηλία Δούμα.

Στο 75′ λεπτό ο ΠΑΟΚ Κοίλων θα πάρει και πάλι το προβάδισμα στο σκορ με 1-2 χάρη σε πέναλτι του Αθανασιάδη.

Αλλά το Βελβεντό δεν είπε την τελευταία λέξη ισοφαρίζοντας με τον Τσιφτσιαν σε 2-2 στο 80′ στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί με την έναρξη της το Βελβεντό θα μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τζούτζα.

Το φιλί της ζωής στην ομάδα του θα ξανά δώσει ο Τσιφτσιαν στο 120′ με γυριστή κεφαλιά μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς , παικτών και φιλάθλων.