Γ’ Εθνική: Σπουδαίο «τρίποντο» μέσα στον Θεσπρωτό για την Καστοριά

Μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-0 πανηγύρισε η ομάδα της Καστοριάς, κόντρα στον Θεσπρωτό, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ Εθνικής Κατηγορίας.

Το «χρυσό» γκολ για την Καστοριά, σημείωσε ο Σαχινίδης.

Στο 4′ λεπτό το σουτ του Τσιαφίτσα, πέρασε ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσαρούχα.

Στο 11′ λεπτό το σουτ του Σβίρου, πέρασε αρκετά έξω, από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Σιδεράκη.Στο 14′ και στο 17’δυο σουτ του Παπουτζίδη έφυγαν άουτ απο το δεξί κι αριστερό κάθετο δοκάρι αντίστοιχα της εστίας του Σιδεράκη. Στο 25′ ο Τσαρούχας μπλόκαρε την κεφαλιά του Villalba.

Στο 34’το σουτ του Τσιαφίτσα πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Τσαρούχα.

Στο 45′ σε εκτέλεση έμμεσου φάουλ από τον Τσάκνη, έδιωξαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων, πάνω στη γραμμή.

Στο 47′ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ από μέρους των γηπεδούχων, η κεφαλιά του Ροβίνα πέρασε μόλις άουτ.

Στο 51’ο Σαχινίδης, με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1.

Στο 64′ σε εκτέλεση φάουλ του Τσιαφίτσα, έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ ένα μέτρο από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Τσαρούχα.

Στο 70’ο Σιδεράκης έδιωξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι τη σέντρα σουτ του Παπουτζίδη. Στο 72’το ανάποδο ψαλίδι του Πάλλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σιδεράκη.

Στο 80’ο Τσαρούχας έκανε φοβερή απόκρουση σε σουτ του Ροβίνα.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης (ΕΠΣ Άρτας)

Βοηθοί: Αθανασίου Άγγελος (ΕΠΣ Άρτας) – Ζιώγας Αλέξανδρος (ΕΠΣ Πρεβέζης-Λευκάδος)

Οι συνθέσεις:

Θεσπρωτός : Σιδεράκης, Νικολάου (68΄ Ζαφείρης), Αγγελούλης, Ραπτόπουλος (46΄ Ράπτης), Συμεωνίδης (74΄ Πανταζής), Παλαμούτσης, Τσιαφίτσας, Μπουμπούκης (61΄ Παππάς), Clemente (46΄ Ορφανός), Villalba Alvarengha, Ροβίνας.

Καστοριά: Τσαρούχας, Σβίρος (57′ Πάλλας), Φωλίνας, Μαγγίζης, Τσάνι, Kapllani, Παπουτζίδης (74΄ Δεληζήσης), Γκέγκας, Μανακίτσας, Τσάκνης, Σαχινίδης (74΄ Αφεντουλίδης).

ΠΗΓΗ: Kastoria FC the official