Γ’ Εθνική: Πιερικός – Θύελλα Κατσικά 1-1

3 Λεπτά αναγνωσης

Στο 2′ λεπτό σέντρα του Τουρμούσογλου ο Κωνσταντινίδης απομακρύνει σε κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι.
Στο 3’λεπτό γύρισμα του Μπαλογιάννη, ο Θέμελης μπλόκαρε πριν ο Σαραντίδης γίνει απειλητικός.

Στο 17’λεπτό εξαιρετικός συνδυασμός Σαραντίδη με Μίγγο, που έστρωσε την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Ματζαλάκου, που με πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Πιερικο σε 1-0.

Στο 22’λεπτό κίτρινη κάρτα στον Εμβραΐζογλου.

Στο 26’λεπτό ατομική ενέργεια του Καλαϊτζή και σουτ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Θέμελης.

Στο39′ απειλητική στιγμή για τους φιλοξενούμενους, ο Πάππας από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή σούταρε ψηλά άουτ.

Στο 41′ λεπτό αντεπίθεση για την Θύελλα Κατσίκα, κάθετη πάσα για τον Σκανδάλη που βρέθηκε τετ α τετ με τον Μπαλαφα και με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1

Στο 42′ μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικο να προηγηθεί και πάλι, το σουτ του Μίγγου μέσα από την περιοχή σταμάτησε στο δεξί δοκάρι!

Στο 45+1′ σέντρα του Μπαλογιάννη, η μπάλα φτάνει στον Φράγκο όμως το πλασέ του από το ύψος του πέναλτι καταλήγει ψηλά άουτ.

Αλλαγή για τον Πιερικό, ο Κατσαβάκης στη θέση του Μπλέτσα.

Στο 49′ διπλή μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενουμενους, όταν από λάθος απομάκρυνση των αμυντικών ο Τουρμουσογλου έπιασε πλασέ, ο Μπαλάφας έδιωξε σωτηρία και έκανε το ίδιο σε νέα προσπάθεια του παίκτη της Θύελλας!

51′ κίτρινη κάρτα στον Πετρίδη.

Στο 57’λεπτό ο Σαραντίδης με έξυπνο μακρινό πλασέ προσπάθησε να νικήσει τον Θέμελη, που κατάφερε να αποκρούσει σε κόρνερ.

Στο 63’λεπτό αλλαγές για τον Πιερικό, ο Ιβάν και ο Παπαϊωάννου στη θέση του Μίγγου και του Φράγκου.

Στο 66′ αλλαγή για τη Θύελλα, ο Ρίζος στη θέση του Τουρμούσογλου.

Στο 67’λεπτό μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πιερικό, ο Σαραντίδης βρέθηκε με την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, όμως δεν πρόλαβε να πλασάρει τον Θέμελη στην έξοδο του, που μπλόκαρε την μπάλα.

Στο 71’λεπτό κίτρινη κάρτα στον Σκανδάλη.

Στο 72′ λεπτό αλλαγές για τη Θύελλα, ο Ντόντης και ο Μπλέτσας στη θέση των Γούλα και Πάππα.

Στο 77′ λεπτό σέντρα του Κωνσταντίνιδη, κεφάλια του Μπαλογιάννη, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 78’λεπτό αλλαγές για τη Θύελλα Κατσικά, στη θέση των Μελιγγιώτη και Κωσταμένα, οι Φίλιος και Καμπούρης.

Στο 80′ λεπτό  αλλαγές για τον Πιερικό, ο Μπαλτάς και ο Δεληγιάννης στη θέση των Καλαϊτζή και Μπαλογιάννη.

Στο 82′ λεπτό παράλληλο γύρισμα του Κωνσταντίνιδη ο Θέμελης μπλόκαρε προ του Σαραντίδη.

Στο 85′ κίτρινη στον Κωνσταντινίδη.

Στο 89′ κίτρινη στον Παπαϊωάννου.

Οι συνθέσεις των δύο ομαδων

Πιερικός(Νίκος Θεοδοσιάδης): Μπαλάφας, Γιαλαμίδης, Καρατάσιος, Κωνσταντινίδης Δ., Καλαϊτζής, Μπλέτσας, Μίγγος, Μπαλογιάννης, Φράγκος, Ματζαλάκου, Σαραντίδης

Θύελλα Κατσικά(Νίκος Γκούρας): Θέμελης, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Εμβραΐζογλου,Πότσης,Σκανδάλης, Παππάς,Γούλας, Κωσταμένας, Πολυχρόνης,Τουρμούσογλου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τικίζογλου, με βοηθους τους Χατζηβασιλείου και Τσακιρόπουλο (ΕΠΣ Μακεδονίας)