Γ’ Εθνική: Καστοριά – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 0-2

Την ήττα εντός έδρας με 0-2 για τους “γουναράδες” από τον Εθνικό Ν.Κεραμιδίου σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Καστοριάς.

Μετά την ισοπαλία μέσα στην Κατερίνη με 1-1 απέναντι στον Πιερικό οι Καστοριανοί δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το σημερινό παιχνίδι και “επέστρεψαν” στις ήττες.

Φάσεις και γκολ

Στο 4′ λεπτό το ωραίο σουτ του Γιαλαμίδη έφυγε λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κράτσιου.

Στό 12’λεπτό ο Μωυσιάδης έσωσε πάνω στη γραμμή προσπάθεια των φιλοξενούμενων, Στό 14′ λεπτό το σουτ τού Γιαλαμίδη, έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κράτσιος.

Στό 18’λεπτό πολύ ωραία προσπάθεια του Παπαδόπουλου έσωσε ο Αντωνιάδης.

Στo 23′ λεπτό σε σουτ τού Κριεμάντι, έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε άουτ, πάνω από τό οριζόντιο δοκάρι τού Κράτσιου.

Στο 27′ λεπτό ο Κράτσιος απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ το σουτ του Σεχολάρι,ενώ στο 42′ λεπτό το σουτ του Βασίλη Τουλίκα, έξω από την περιοχή, μπλόκαρε και πάλι ο Κράτσιος.

Στο 53’λεπτό μετά από κτύπημα φάουλ του Κριεμάντι, η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κράτσιου.

Στο 59′ ο πορτιέρο της Καστοριάς μπλόκαρε εκ νέου σουτ του Κλιγγόπουλου.

Στο 65′ λεπτό ο Σεχολλάρι με ανάποδο ψαλίδι ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους που προηγούνται με 0-1.

Στο 78′ λεπτό δυνατό σουτ του Σαββόπουλου η μπάλα θα περάσει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πατσιογεώργου.

Στο 90+4 ο Χατζής σε αντεπίθεση κατάφερε να σκοράρει και να κάνει το 0-2.

Διαιτητής: Κοντογιώργος Θεόδωρος (ΕΠΣ Λάρισας)
Βοηθοί: Δίχρης Δημήτριος-Μπασινός (ΕΠΣ Λάρισας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καστοριά: Κράτσιος,Διγκόζης, Μωυσιάδης, Σαββόπουλος Κυρ., Αντωνιάδης, Ibrahim (36΄ Δεληζήσης), Παπαγεωργίου, Γκέγκας, Πάλλας, Τσάνι, Σαββόπουλος Ευαγ.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Βαγγέλης Μόρας): Πατσιογεώργος, Τουλίκας Β., Κλιγγόπουλος, Γιαλαμίδης, Χατζής, Παπαδόπουλος Χρ., Κρυεμάδι, Κόλα, Μηλιώτης, Μουράτι, Σεχολλάρι.

Πηγή: Kastoria Fc