Γ’ Εθνική: Αστέρας Πετριτή – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-4

1 Λεπτά αναγνωσης

Η κερκυραϊκή ομάδα γνώρισε εύκολη ήττα από την Αναγέννηση μέσα στην Κέρκυρα με 4-2.

Δεύτερο ματς, δεύτερη ήττα για τον Αστέρα Πετριτή. Η ομάδα του Πάνου Κορομπόκη, μετά την ήττα στη Ζάκυνθο για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αυτή τη φορά γνώρισε πολύ εύκολη ήττα στο Κανόνι με 4-2 από την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Σε ένα αγώνα, που οι Θεσσαλοί ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο και προηγήθηκαν με 4-0. Χάρη στα γκολ των Μπάλλα (11’, 26’) και Ζυγκερίδη (16’, 37’ πεν.).
Με τους Φαίακες στην επανάληψη, απλώς, να μειώνουν την έκταση της ήττας τους με τα τέρματα των Γκερμπεσιώτη (60’) και Ρούσση (90’)

Αστέρας Πετριτή: Τζαφέστας, Ξεπαπαδάκης Α., Ζίλο, Ζεϊμπέκης, Ρουμελιώτης, Ξεπαπαδάκης Χ., Κρητικός Ν., Τσιάβος, Ρούσης, Γκερμπεσιώτης, Αράθυμος

Αναγέννηση Καρδίτσας: Θεοδωρόπουλος, Αναστασόπουλος, Σκόνδρας, Ανδρέου, Χειρίτραντας, Ζυγκερίδης, Ροχάνο, Μπαλλάς, Μηλιώτης, Μπαλτάς, Χιντζίδης