Γ’Εθνική:Α.Ε Λευκίμμης – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 0-2

1 Λεπτά αναγνωσης

Νέα εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Νέου Κεραμιδίου στην Κέρκυρα, αυτή τη φορά επί της ΑΕ Λευκίμμης με σκορ 0-2.

Οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Μόρα για ένα παιχνίδι ακόμα ήταν πιο ουσιαστικοί απο τους αντιπάλους και δικαιολόγησαν την θέση τους στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να ανοίξει το σκορ, με το 0-0 να όμως να μην παραμένει στην επανάληψη αφού ο Χρήστος Παπαδόπουλος στο 51ο λεπτό θα ανοίξει το σκορ και θα δώσει προβάδισμα στον πρωτοπόρο του δευτέρου ομίλου.

Πρίν συμπληρωθεί το πεντάλεπτο απο το γκολ του μεσοεπιθετικού ποδοσφαιριστή μας, ήρθε το γκολ του έμπειρου αμυντικού μέσου Κώστα Χατζή, για να ολοκληρώσει την εκτός έδρας επιτυχία που συντηρεί την ομάδα μας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα!

Διαιτητής ήταν ο Δημήτρης Χατζηπαναγιώτης με βοηθούς τους Χρήστο Σιδερίδη και Αλέξανδρο Κωτσόπουλο.

Α.Ε.Λευκίμμης (Αγγέλης): Παγκράτης, Ματσοβίλα, Μπαλός Σ., Σπανός, Καραμποΐκης, Σκιαδάς, Παπαθανασίου, Μουζακίτης, Βασσάκης, Κουρής, Κωστακιώτης.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Μόρας): Πατσιογεώργος, Κόλα, Μηλιώτης, Κυριακίδης, Χατζής, Παπαδόπουλος Χ., Κρυεμάδι, Τουλίκας Γ., Γκιώνης, Μετάι, Τουλίκας Β..