Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Ερμής Πλατανορρεύματος – Αναγέννηση Αργίλου 0-2

Παύλος Καλεμκερίδης
1 Λεπτά αναγνωσης

Με την νίκη και το τρίποντο έφυγε η Αναγέννηση Αργίλου σήμερα από το γήπεδο Πλατανορρεύματος στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣ Κοζάνης

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι με την Αναγέννηση Αργίλου να έχει δοκάρι στο 40′ λεπτό με τον Τανίδη.

Οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν με γκολ του Αλεξανδρίδη στο 52′ λεπτό του αγώνα κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο 65′ λεπτό της αναμέτρησης θα αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βρόϊκος για τον Άργιλο αφήνοντας την ομάδα του με 10 ποδοσφαιριστές.

Οι γηπεδούχοι δεν το εκμεταλλεύτηκαν για να φτάσουν στην ισοφάριση …και στο 78′ λεπτό ο Τσάλκας για τους φιλοξενούμενους έκανε το 0-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Μ αυτήν την νίκη η ομάδα του Αργίλου έφτασε τους 16 βαθμούς και έμεινε μόνη 2η στον βαθμολογικό πίνακα της Β’ Κατηγορίας

Οι γηπεδούχοι έμειναν στην τελευταία θέση με μόλις ένα βαθμό

Ερμής Πλατανορρεύματος: Πράσσος,Βαρσάμης Α,Βαρταλάμης, Χολέβας,Τσόλης,Παπανίκος Ι,Αντωνίου, Τζιούτζιας,Τζιμόπουλος, Πράσσος, Τζούνας

Στον πάγκο έκατσαν οι: Παπανίκος Α’,Λάσπας,Λαζαριώτης,Τζιαμπάσης

Αναγέννηση Αργίλου: Κατηγιάννης, Τσιλιμπώνης,Βρόϊκος,Γκλούμπος, Τανίδης, Ευαγγελόπουλος,Τσάλκας, Τζημόπουλος,Αλεξανδρίδης, Βλάχος, Καραβίδας

Στον πάγκο έκατσαν οι: Σαββίδης,Ζυμπάς, Φωτόπουλος, Καζαντζιδης

Διαιτητής :Τζιουβάρας

Βοηθοί: Τζιαμπάζης – Σίας

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr