Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Ελπίδες ΑΕΚ – Βυζαντινός Αετός 2-2

Ενα χορταστικό παιχνίδι από φάσεις,γκολ και πολύ ωραίο ποδόσφαιρο είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι των δύο ομάδων σήμερα το πρωί στις 11:00 στο Στρατιωτικό γήπεδο Κοζάνης

Δύο ομάδες που το ρόστερ τους αποτελείται από νεαρούς από τα τμήματα υποδομής των Ακαδημιών τους μπήκαν με πολύ όρεξη και διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ”φουριόζοι” και με ωραίο σουτ του Γραμματικοπούλου στο 6′ μόλις λεπτό κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι των Ελπίδων προσπάθησαν μετά το γκολ να αντιδράσουν και να ισορροπήσουν το παιχνίδι,ανεβάζοντας τις “γραμμές” τους ψηλά και πιέζοντας την εστία του Βυζαντινού Αετού.

Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού όμως οι φιλοξενούμενοι “χτύπησαν” δεύτερη φορά στο 10′ λεπτό με τον Δεληγιάννη κάνοντας το 0-2.

Στο 18′ λεπτό οι Ελπίδες μειώνουν σε 1-2 με τον Παπαδόπουλο σκορ που τελείωσε το πρώτο ημίχρονο

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έπαιξαν επιθετικά χάνοντας πολλές ευκαιρίες και οι δύο.

Οι Ελπίδες κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 55′ λεπτό με τον Γκάργκα σε 2-2.

Το αποτέλεσμα αυτό έμεινε ως το τέλος του σημερινού παιχνιδιού αφήνοντας ικανοποιημένους φίλους και φιλάθλους των δύο ομάδων.

Έτσι οι Ελπίδες φτάσανε τους 10 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα πάνε στον Άργιλο να παίξουν με τους Ακρίτες Κοζάνης,ενώ ο Βυζαντινός Αετός πήγε στους 7 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον ΠΑΟΚ Κοίλων Β’

Ελπίδες ΑΕΚ(Νίκος Αντωνιάδης) Ρίβας,Μαρκόπουλος, Τσάμης, Μαργαρίτης,Παπαζήσης, Γκάργκας,Μπάλλας,Πεσλής, Παπαθανασίου,Παπαδόπουλος, Μούτος

Στο πάγκο έκατσαν οι: Γκόγκος,Ζέρβας,Μανιός,Παλούκας, Ζαννίδης,Μουράτογλου, Τριανταφυλλίδης,Γεωρκαδάς, Μόσχογλου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας(Αντώνης Τσιάρας): Παπακωνσταντίνου,Σαμαράς Αλ, Ηλιάδης, Σαμαράς Κ,Σιδηρόπουλος, Τσαγκαλίδης,Γραμματικόπουλος, Μαρμαρίδης, Μεταξάς, Δασκαλίδης, Δεληγιάννης

Στον πάγκο έκατσαν οι: Καλαμπούκας,Μαλλιόπουλος, Βούρας,Καλαΐτζόπουλος, Καββαδίας,Καρατόσιος, Δημαράς,Ρουφίδης,Σαριόγλου.

Διαιτητής: Καρατέρπος

Βοηθοί: Πραχάλης – Σίας Κ

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr