Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Τιτάν Σερβίων – Α.Σ.Βελβεντό 1-0

2 Λεπτά αναγνωσης

Μέτριο ποιοτικά παιχνίδι έγινε σήμερα στο γήπεδο Σερβίων μεταξύ του τοπικού Τιτάν Σερβίων απέναντι στο Βελβεντό.

Λίγες φάσεις στις δύο εστίες παρόλα αυτά το παιχνίδι το παρακολούθησαν φίλαθλοι και των δύο ομάδων.

Εμφανής η έλλειψη ρυθμού και των δύο ομάδων λόγω της διακοπής των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

Ο Τιτάν Σερβίων ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με ένα τυχερό γκολ του Τακίδη με φάουλ με την μπάλα να φεύγει από τα χέρια του τερματοφύλακα Καραγιάννη που δεν μπόρεσε να την συγκρατήσει.

Οι φάσεις του αγώνα:

Στο 16′ λεπτό από φάουλ του Σαλτσίδη, θα πάρει την κεφαλιά ο Μαυροδήμος αλλά η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

Στο 24′ λεπτό από φάουλ του Μαυροδήμου θα διώξει σε κόρνερ ο πορτιέρο Καραγιάννης.
Στο 44′ λεπτό θα ακυρωθεί γκολ του Βελβεντού με τον Δούμα ως οφσάιντ.

Στο 71′ λεπτό ένα δυνατό σουτ του Ευαγγελοπούλου εκτός περιοχής η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

Στο 76′ λεπτό φάουλ του Τακίδη η μπάλα θα φύγει μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα Καραγιάννη που δεν μπόρεσε να την συγκρατήσει,ανοίγοντας το σκορ οι γηπεδούχοι με 1-0.

Στο 93’λεπτό λίγο έλειψε να ισοφαρίσει το Βελβεντό ύστερα από κόρνερ του Ευαγγελοπούλου και κεφάλια του Μέτκο που θα στείλει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Τιτάν Σερβίων: (Σωτήρης Μαυροδήμος )Τζέλλος,Μουρατίδης, Τακίδης, Ντάραμπας, Διβηκέλης, Νέστορας Α., Δήμος, Σαλτσίδης (58’Πελέκας ) Μοσχόπουλος (95’Μαρούδης), Μαυροδήμος, Νέστορας Ε.(88′ Κακαφίκας)

Α.Σ.Βελβεντό:(Δημήτρης Κουτσώνας) Καραγιάννης, Μέτκο, Πασχαλίδης,Λαμπρογιώτας, Τσιφτσιάν, Τζούτζας, Καρούζος Π(85′ Μαλιούσης )Παπαδόπουλος, Γούτας (63’Μπισιούκης)Ευαγγελοπούλος, Δούμας.

Διαιτητής: Ζαφείρης
Α’ Βοηθός: Δρουδάκης
Β’ Βοηθός: Λαμπριανίδης