Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Α.Σ.Βελβεντό – Α.Ε.Περδίκκα 1-1

Ένα πραγματικό ντέρμπι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Βελβεντού μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Α.Ε.Περδίκκα.
Ένας αγώνας που πραγματοποιήθηκε με δύσκολες καιρικές συνθηκες και κάτω από αρκετό κρύο.
Ένας αγώνας που είχε δύο γκολ, δύο κόκκινες κάρτες ( μια για κάθε ομάδα) δυνατά μαρκαρίσματα(σε αθλητικά πλαίσια πάντα).

Οι φάσεις του παιχνιδιού:

Στο 25′ ένα δυνατό σουτ του Συμεωνίδη εκτός περιοχής θα μπλοκάρει εύκολα ο Καραγιάννης.

Στο 27′ κάθετη πάσα του Συμεωνίδη στον Γκρίζη,αυτός θα βγει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Καραγιάννη, θα σουτάρει αλλά θα αποκρούσει με τα πόδια ο Καραγιάννης, δεύτερο σουτ του Τσεμπερλίδη θα αποκρούσει εντυπωσιακά και πάλι ο Καραγιάννης.

Στο 29′ το Βελβεντό θα μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λαμπρογιώτα.

Στο 38′ δυνατό σουτ του Ανδρέα Καρούζου για το Βελβεντό,η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικό και θα περάσει κόρνερ.

Στο 44′ δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου, ψηλά άουτ.
Στο 46′ κεφαλιά πάσα του Μέτκο εντός περιοχής στον Πασχαλίδη, θα σουτάρει, θα κοντράρει σε αμυντικό και κόρνερ.

Στο 47’λεπτό με την εκτέλεση του κόρνερ από τον Γουτα θα διώξουν οι αμυντικοί και ο Μουλασιώτης με ένα ” ξερό ” σουτ θα ανοίξει το σκορ για το Βελβεντό σε 1-0.

Στο 72′ λεπτό κόκκινη κάρτα για τον Πέρδικα που θα δεχθεί ο Τσιντος Πέτρος.

Στο 80’λεπτό μετά από φάουλ του Τσιντού Χ. ο Παπαδόπουλος άθελά του με το κεφάλι θα πετύχαινε  αυτογκόλ για την ομάδα του,αλλά ο τερματοφύλακας Καραγιάννης θα διώξει σε κόρνερ.

Στο 81’λεπτό κάθετη πάσα του Τσιντού Χ. στον Βλάχο ο οποίος με διαγώνιο σουτ θα ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 92′ ένα δυνατό σουτ του Τζούτζα από το κέντρο σε κενή εστία θα προλάβει να γυρίσει ο τερματοφύλακας Κάμπερ.
Στο 95′ φάουλ του Τσεμπερλίδη η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

Α.Σ.Βελβεντό: (Δημήτρης Κουτσώνας) Καραγιάννης, Μέτκο, Πασχαλίδης, Λαμπρογιώτας, Τζούτζας, Καρούζος Ανδρ ( 87′ Δούμας) Καρούζος Π., Παπαδόπουλος, Γούτας, Ευαγγελόπουλος ( 90′ Τσιάμης )Μουλασιώτης ( 64′ Μπισιούκης)

Α.Ε.Περδίκκας: (Γιώργος Θεοδωρίδης) Κάμπερ,Σαββάκης,(65′ Τσάρδας) Τσιντός Π., Καζανάς, Τζιουβάρας, Τσιντός Χ.,Συμεωνίδης,Γκρίζης(65′ Μπεσπάρας),Θεοδωρίδης(51′ Μαράσι),Τσεμπερλίδης,Βλάχου(94′ Μοκάνου).

Διαιτητής: Πελετίδης
Α’ βοηθός: Τζιουβάρας
Β’ βοηθός: Πραχάλης