Τον πραγματοποίησε η Διοίκηση της Δόξας Βερμίου Πύργων για την περίοδο 2023-2024 στο γήπεδο της με τις ευλογίες και ευχές του παπά Γιώργη.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_230379083350761.jpeg)
Την Παρασκευή 27/10/2023 πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος αγιασμός στο γήπεδο των Πύργων. Στον αγιασμό ήταν παρούσα σύσσωμη η Διοίκηση της ομάδας ο προπονητής, οι περισσότεροι παίκτες και ο φροντιστής Καραπαναγιωτίδης Γεώργιος. Ο αγιασμός έγινε σε εγκάρδιο κλίμα και με θετική διάθεση για την αγωνιστική περιόδο 2023 – 2024 στην Β’ Κατηγορίατης ΕΠΣ Κοζάνης.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_251769677874156-1024x768.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/Screenshot_2023-10-21-14-59-51-426_com.miui_.gallery-2-1024x144.jpg)
Ο προπονητής Τασος Αραμαδανίδης μετά τις ευλογίες του παπά Γεώργιου ευχήθηκε και αυτός με την σειρά του καλή αγωνιστική περίοδο δίχως τραυματισμούς.
Ο Πρόεδρος της ομάδας Βαγγόπουλος Ιωάννης διαβεβαίωσε τους ποδοσφαιριστές πως η Διοίκηση θα είναι δίπλα τους σε ότι χρειαστεί. Στο γήπεδο ήταν παρόντες και φίλαθλοι της ομάδας δηλώνοντας την στήριξή τους στον αγώνα πρωταθλητισμού για την φετινή χρονιά.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_1202677890397024.webp)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_3531201243787421-769x1024.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_865818048174702-769x1024.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_689048183176169-768x1024.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_849732650192859-768x1024.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_269373655597931-1024x768.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_986136329124758-1024x768.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_310228948536861-1024x768.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_353281350492091-1024x768.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/received_271842245322772-1024x768.jpeg)
Με τιμή
Γραφείο Τύπου Δόξας Βερμίου Πύργων
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/InCollage_20231019_191556993-1024x576.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/11/Chatzigiannakis_logo_2-1-1-1024x647.png)