Το Φ.Σ. Εορδαϊκός ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Τρύφωνα Δημητριάδη.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/received_1450529785682034.webp)
Ο Δημητριάδης αγωνίζεται στην θέση του τερματοφύλακα και είναι γεννημένος στην Άρδασσα Πτολεμαΐδας στις 12/9/1995.
Ξεκίνησε το ποδόσφαιρο από μικρή ηλικία στα τμήματα υποδομής του Ηρακλή Πτολεμαΐδας στην συνέχεια μετακόμισε στον συμπολίτη Ατρόμητο Πτολεμαΐδας (2006), ακολουθήσε ο Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας (2010) ,ο Μακεδονικός Σιάτιστας (2016) όπου αγωνίστηκε ελάχιστα και τέλος ο Μακεδονικός Φούφα στον οποίο αγωνιζόταν μέχρι πρότινος για 6,5 συνεχόμενα χρόνια.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/received_1244880022822736.webp)
Με την απόκτηση του Δημητριάδη ο Εορδαϊκός δυναμώνει πολύ στον «άσο» και ισχυροποιεί κατά πολύ το ρόστερ του στο δύσκολο και απαιτητικό πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής.
Τρύφωνα καλωσήρθες στην οικογένεια του Εορδαϊκού!
Γραφείο τύπου
“Φ.Σ. Εορδαϊκός”
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/image_editor_output_image-501985077-1690837622671.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/received_2174921782692183-1.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/InCollage_20230711_142727262-1024x576.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230706_170003-1024x607.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/FB_IMG_1686173349462-1024x642.jpg)