![](https://i.imgur.com/jErNLrf.jpg)
Εντός έδρας νίκη με σκορ 4-1 πήρε η ομάδα της Α.Ε. Κοζάνης, επί του Ιωνικού περιοχής Βαθυλάκκου.
Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Σ’ ένα κακό αγωνιστικό χώρο, η Α.Ε. Κοζάνης φιλοξένησε τον Α.Σ. Ιωνικού, μπροστά σε λιγοστό κόσμο, με τις καιρικές συνθήκες να μην βοηθούν σε αυτό.
Πρωταγωνιστές της αναμέτρησης ήταν οι Σικαλόπουλος και Μίχος, αφού από τη μία ο «στράικερ» των «κιτρινόμαυρων» σκόραρε δύο γκολ και έβαλε μία ασίστ, ενώ από την άλλη ο «πιτσιρικάς» πέτυχε ένα γκολ και έβαλε τρις ασίστ!
![](https://i.imgur.com/HrMECwQ.jpg)
![SUVON BANNERS 800x118pix](https://top-sport.gr/images/SUVON-BANNERS-800x118pix.gif)
Μόλις στο 5′ λεπτό μετά από μπαλιά του Σικαλόπουλου, ο Μίχος με κοντινό σουτ θα κάνει το 1-0 για την Α.Ε. Κοζάνης, ενώ στο 16′ λεπτό, οι δυο τους θα αλλάξουν ρόλο, με τον Μίχο να σερβίρει και τον Σικαλόπουλο με κοντινό πλασέ να γράφε το 2-0.
Ο Ιωνικός περιοχής Βαθυλάκκου αντέδρασε στο 25’λεπτό, με γκολάρα από τον Ι. Ελευθεριάδη, ο οποίος με τρομερό φαλτσαριστό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα στο «γάμα» της εστίας του Φωτιάδη, μειώνοντας σε 2-1.
![](https://i.imgur.com/nx6B0eM.jpg)
![toucan834 1](https://top-sport.gr/images/toucan834_1.gif)
Στο δεύτερο μέρος όμως και συγκεκριμένα στο 50′ λεπτό, ο Μίχος θα βγάλει ωραία σέντρα από τα δεξιά, με τον Σικαλόπουλο να του λέει «ευχαριστώ» για δεύτερη φορά, αφού με κοντινό πλασέ θα κάνει το 3-1 για την Α.Ε. Κοζάνης.
Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 89′ λεπτό ο Τσοπανίδης, έπειτα από σέντρα του Μίχου.
Με αυτό το «τρίποντο» η Α.Ε. Κοζάνης έφτασε τους 7 βαθμούς ανεβαίνοντας στην 9η θέση. Την επόμενη αγωνιστική, το σύνολο του κύριου Μίχου, θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Τιτάν Σερβίων.
Ο Ιωνικός περιοχής Βαθυλάκκου, παρέμεινε στους 6 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενήσει τον Μέγα Αλέξανδρο Άρδασσας.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Α.Ε.Κοζάνης: (Βαγγέλης Μίχος) Φωτιάδης, Βουνοτρυπίδης (73’ Κακουλαντωνάκης) Παπαχαρίσης, Βεντούλης, Τσιόκανος (61’ Γουρζουλίδης), Μίχος, Ζαφειρόπουλος (86’ Λαζαριώτης), Τσοπανίδης, Χατζηζήσης, Γεωργιάδης, Σικαλόπουλος (73’ Πουτογλίδης)
Α.Σ.Ιωνικός: (Βασίλης Παπαζήσης) Πάσχος, Μακρυγιάννης, Γκούπι, Παλάσκας (46’ Ελευθεριάδης Χ.), Κανάβας, Μπέσας, Ελευθεριάδης Β., Ελευθεριάδης Ι. (64’ Μακρυγιάννης Β.), Κωνσταντινίδης, Κεΐσογλου, Δούφας (19’ Νταμάλης α.α.)
Διαιτητής: Ρίγκος (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
Α’ Βοηθός: Βασιλόπουλος (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
Β’ Βοηθός: Ρατζάς (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
Παρατηρητής: Σαββούδης
Δείτε τις φωτογραφίες του www.top-sport.gr:
![](https://i.imgur.com/w9OOjMh.jpg)
![OlaKrepa834](https://top-sport.gr/images/OlaKrepa834.gif)
![](https://i.imgur.com/eil7luw.jpg)
![](https://i.imgur.com/n52ylqO.jpg)
![](https://i.imgur.com/AJ4fjGF.jpg)
![SirTheodor834](https://top-sport.gr/images/SirTheodor834.gif)
![](https://i.imgur.com/vCF9tGT.jpg)
![](https://i.imgur.com/UQwgeWD.jpg)
![](https://i.imgur.com/GwsTKCz.jpg)
![C843](https://top-sport.gr/images/C843.gif)
![](https://i.imgur.com/SKRZBrN.jpg)
![](https://i.imgur.com/isPpSXI.jpg)
![PhisioAnalisis 834pix](https://top-sport.gr/images/PhisioAnalisis_834pix.gif)
![](https://i.imgur.com/QeDPbP7.jpg)
![](https://i.imgur.com/UE4n9RH.jpg)
![](https://i.imgur.com/vYE92uk.jpg)
![restobar834](https://top-sport.gr/images/restobar834.gif)
![](https://i.imgur.com/Jw4JN10.jpg)
![](https://i.imgur.com/MMobwsu.jpg)
![](https://i.imgur.com/Jg5K8hM.jpg)
![](https://i.imgur.com/lICiZBt.jpg)
![](https://i.imgur.com/tMetzem.jpg)
![](https://i.imgur.com/Ud9qUEP.jpg)
![](https://i.imgur.com/hz1ieuE.jpg)
![](https://i.imgur.com/KWrGL2I.jpg)
![](https://i.imgur.com/gLVAVrS.jpg)
![](https://i.imgur.com/glPBAIN.jpg)
![](https://i.imgur.com/RFMhFj3.jpg)
![](https://i.imgur.com/R5IyloO.jpg)
![](https://i.imgur.com/EXpZmMr.jpg)
![](https://i.imgur.com/vQVB8nw.jpg)
![](https://i.imgur.com/SDBwoh9.jpg)
![](https://i.imgur.com/O6Ve2w4.jpg)
![](https://i.imgur.com/4s5soNo.jpg)
![](https://i.imgur.com/CAFgdlI.jpg)
![](https://i.imgur.com/23LEnPv.jpg)
![](https://i.imgur.com/lOAmth4.jpg)
![](https://i.imgur.com/BsnDYKM.jpg)
![](https://i.imgur.com/xyuRTKP.jpg)
![](https://i.imgur.com/Q7qYeNF.jpg)
![](https://i.imgur.com/FE1qsZY.jpg)
![](https://i.imgur.com/pr6bWqs.jpg)
![](https://i.imgur.com/5ktTUOF.jpg)
Περισσότερες φωτογραφίες στο παρακάτω άλμπουμ:
Επιμέλεια – Ρεπορτάζ – Φωτογραφίες: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr