Α.Ε.Π.Κοζάνης – Φ.Σ.Κοζάνη 1-2
Νικήτρια στον ένα ημιτελικό Κυπέλλου της ΕΠΣ Κοζάνης, η Κοζάνη με 1-2, με γκολ των Λάμπογλου και Καραγιάννη…ενώ μείωσε για την Α.Ε.Π.Κοζάνης ο Perdomo…έτσι η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα θα παίξει στον τελικό του θεσμού την 26/04…
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/04/GridArt_20230417_124821521-1-1024x576.jpg)
Από την άλλη πλευρά στο άλλο ζευγάρι, ο Μακεδονικός Φούφα πέρασε δύσκολα από το Βελβεντό με σκορ 1-2,με δυο γκολ του Θεοδουλίδη,ενώ για το Βελβεντό προηγήθηκε με 1-0 με τον Γιώργο Σικαλόπουλο.
Έτσι το ζευγάρι του τελικού είναι Φ.Σ.Κοζάνη – Μακεδονικός Φούφα την επόμενη Τετάρτη στις 26/04.
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/04/received_706249117721443-65-1024x262.jpeg)