Κοντά στην απόκτηση του Γιώργου Σμίλτου βρίσκεται η Καβάλα, σύμφωνα με πληροφορίες του soccerpractor και άμεσα αναμένονται ανακοινώσεις, αν δεν υπάρξει κάποιο απρόοπτο.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/image_editor_output_image-279130026-1689580357992.jpg)
Ο 30χρονος Θεσσαλονικιός στόπερ, ύψους 1.90, πέρυσι έπαιξε σε ΠΑΟ Ρουφ (αρχικά) και Πανελευσινιακό (μέχρι πρότινος), έχοντας πολλές παραστάσεις σε Β και Γ Εθνική.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG_20230603_222621-51-1024x228.jpg)
Παλιότερα ο Σμίλτος αγωνίστηκε σε Ηρακλή, Παναχαϊκή, Ιεράπετρα, Εθνικό, Κισσαμικό, Παναιτωλικό, Τηλυκράτη Λευκάδας, Αναγέννηση Καρδίτσας και Παναιγιάλειο.
Μάλιστα, ο Σμίλτος συνεργάστηκε στην Ιεράπετρα με τον τεχνικό του ΑΟΚ, Τίμο Καβακά.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/InCollage_20230618_234038171-18-1024x576.jpg)