Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Super League 2 την προσεχή Κυριακή 29/10
Η δεύτερη στην βαθμολογία Κοζάνη φιλοξενείται στο γήπεδο Πολυκάστρου από τον ουραγό της βαθμολογίας Απόλλων Πόντου.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG-5f0c45c84e5489c4bf5acae74d91f2f9-V-1-1024x576.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot_2023-10-21-14-59-51-426_com.miui_.gallery-14-1024x144.jpg)
Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη μετρά τρεις νίκες σερί,έχει 9 βαθμούς με άμυνα “γρανίτη”,έχει δεχτεί μόλις 3 γκολ έχει πετύχει 5 και βρίσκει τον τρόπο να φεύγει νικήτρια τα τελευταία τρία παιχνίδια.
Στην αντίπερα όχθη η ομάδα του Απόλλων Πόντου δείχνει ασταθής,δεν ξεκίνησε καλά το πρωτάθλημα αφού σε 3 παιχνίδια έχει 0 βαθμούς με (1-8) σε επίθεση και άμυνα.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/received_357116143380825.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/received_1202677890397024-18.webp)
Το ότι είναι ουραγός της βαθμολογίας δεν σημαίνει κάτι και ο κόουτς της Κοζάνης έχει επισημάνει τους κινδύνους.
Η αποστολή της Κοζάνης θα αναχωρήσει πρωινές ώρες της Κυριακής για το γήπεδο Πολυκάστρου,ενώ με απόφαση της Διοργανώτριας Αρχής το παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί χωρίς φιλάθλους.
Η ομάδα της Κοζάνης δείχνει έτοιμη χωρίς προβλήματα,και θα επιδιώξει την νίκη και το τρίποντο την Κυριακή στο γήπεδο Πολυκάστρου.
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/received_706249117721443-54-1024x262.jpeg)