![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/received_480055627473796-2-1024x761.jpeg)
Σε ένα ενδιαφέρον και δύσκολο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας,την Κυριακή αναμετράται η γηπεδούχος Α.Ε.Π.Κοζάνης με τον φιλοξενούμενο ΠΑΟΚ Κρηστώνης στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής.
Η “Πόντιοι” προέρχονται από την “λευκή” ισοπαλία (0-0) στην Νεάπολη του Βόλου απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου.Έχοντας μαζέψει 14 βαθμούς με 4 νίκες,2 ισοπαλίες και 8 ήττες η ομάδα του Μαξιμιλιάνο Βιέρα,θέλει να επιστρέψει στις νίκες που θα δώσουν βαθμούς και ψυχολογία στην ομάδα.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/FB_IMG_1676483012604-1024x683.jpg)
Με 15 γκολ στην επίθεση και 26 στην άμυνα πρέπει να βελτιώσει την αγωνιστική της κατάσταση,εάν θέλει να μην μπει σε “περιπέτειες” την φετινή χρονιά.
Ο φιλοξενούμενος ΠΑΟΚ Κρηστώνης μόνο αμελητέα ποσότητα δεν είναι…..
Η ομάδα του Βασίλη Παμπορίδη προέρχεται από την ισοπαλία στην έδρα της με τον “ψυχωμένο” Μακεδονικό Φούφα.
Με 5 νίκες 2 ισοπαλίες και 7 νίκες και 10-18 συντελεστή τερμάτων….με 17 βαθμούς βρίσκεται πάνω από την γραμμή υποβιβασμού,και όλοι στην ομάδα είναι αισιόδοξοι ότι στο τέλος η ομάδα του Κιλκίς θα καταφέρει να παραμείνει στην Γ’ Εθνική Κατηγορία.
Πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τους δύο που τους “χωρίζουν” 3 βαθμοί….
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/received_706249117721443-27-1024x262.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/FB_IMG_1667112208823-4-1024x277.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/FB_IMG_1667112220307-300x300.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/FB_IMG_1667112369910-1-300x153.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/FB_IMG_1667112391871-1-300x173.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/02/FB_IMG_1667112443603-7-846x1024.jpg)