Σπουδαίο διπλό μετά από εξαιρετική εμφάνιση της ομάδας μας!!!!
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679308397286-1024x951.jpg)
Το αποτέλεσμα της αγωνιστικής κατάφερε να πετύχει η ομάδα μας μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση από όλους τους παίκτες που αγωνίστηκαν χτες το απόγευμα στο ΔΑΚ Καλαμαριάς.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679308026119-1024x472.jpg)
Οι παίκτες του κοουτς Τζιλίνη μπήκαν αποφασιστικά από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και παίξανε με πάθος και συγκέντρωση για 40 λεπτά.
Ήταν μια μεγάλη νίκη ψυχολογίας στην προσπάθεια που κάνει η ομάδα μας για να τερματίσει όσο ψηλότερα γίνεται στη βαθμολογία και πριν τους αγώνες των play out.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679308024166-1024x472.jpg)
Επόμενος εντός έδρας αγώνας στης 2 Απριλίου με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας.
Ευχαριστούμε τους ανθρώπους της Αρετσού για την φιλοξενία και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679308026119-1-1024x472.jpg)
ΑΟ Αρετσού-Εθνικός Κοζάνης 72-77
Διαιτητές: Γιαννούλης-Κοντοστάθης
Δεκάλεπτα: 19-18, 41-39, 51-58, 72-77
Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 9(1), Γαλανός 3(1), Ηλιάδης 6(2), Καραμπέκης, Πλιούκας 13(3), Καπώνης 4, Κυφωνίδης 12(1), Κωτσιόπουλος 4, Παπανικολάου 7, Παναγιωτίδης, Σαρρής 3(1), Γεωργάκης 11.
Εθνικός Κοζάνης (Τζιλίνης): Μπίκας, Ματούλας, Κάτανος 9(2), Σούπουρας 12(4), Τσολάκη; 12(1), Γιαμούζης 18(4), Καπενής 16, Γκουτζιομήτρος, Κυρούδης, Μακρίδης 10, Μπλιούμης.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230131_121335_952-11-1024x545.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230130_193209_573-5-819x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230119_121948-22-1024x505.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20221209_195253_611-18-1024x626.jpg)