![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/image_editor_output_image66389862-1679248627998.jpg)
Ακόμη μια νίκη πρόσθεσε στην συλλογή του στην φετινή εξαιρετική πορεία η ομάδα του Σάκη Μακρυγιάννη εντός έδρας; απέναντι στην νεανική ομάδα του Μ.Αλέξ.Λευκοπηγής με 3-0
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679248441812.jpg)
Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα ο γηπεδούχος Ιωνικός κέρδισε άνετα και δίκαια και πλέον βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας με 44 βαθμούς, ενώ ο πρωτοπόρος Μ.Αλέξ.Άρδασσας έχει 46.
Τα γκολ για την ομάδα του Ιωνικού πέτυχαν οι
Μπέσας Σωτήρης,Χρήστος Ελευθεριάδης,και Ιησούς Σαριόγλου.
Την επόμενη αγωνιστική ο Ιωνικός θα φιλοξενηθεί εκτός έδρας από τους Δαναούς 2000, ενώ η ομάδα της Λευκοπηγής θα πάρει “ξεκούραστα” τους 3 βαθμούς αγωνιζόμενη με τον Μακεδονομάχο Πτολεμαΐδας που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1667584220329-10.jpg)
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_706249117721443-100-1024x262.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20221210_094417_310-6.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1670657894426-7-1024x395.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20221101_175414-27-300x148.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1667112655249-22-1024x595.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1667112443603-21-846x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1667112401323-29-300x173.jpg)