Α’ Εθνική Γυναικών: Αστέρας Τρίπολης – Σειρήνες Γρεβενών 1-0

1 Λεπτά αναγνωσης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1-0

Αξιοπρεπής εμφάνιση από τις Σειρήνες που μπορούσαν την ισοπαλία!

Στο πρώτο ημίχρονο οι Σειρήνες έδωσαν χώρο στις γηπεδούχες οι οποίες δυσκολεύτηκαν να βρουν χώρους να απειλήσουν!
Η πρώτη καλή στιγμή για τις γηπεδούχες ήταν ένα σουτ εκτός περιοχής που απέκρουσε εντυπωσιακά στο ‘’Γ’’ της εστίας της η Μπουρτούνη.
Αμέσως μετά ο Αστέρας άνοιξε το σκορ με σουτ της Δρακωνάκη!

Οι Σειρήνες αντέδρασαν και λίγα λεπτά αργότερα η Situma έφυγε μόνη της στον κενό χώρο, βρέθηκε απέναντι στην Γρηγοριάδου αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν αδύναμο σπαταλώντας έτσι τεράστια ευκαιρία για την ισοφάριση!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας είχε τον έλεγχο χωρίς όμως να  απειλεί ουσιαστικά, με την ομάδα των Γρεβενών να ψάχνει με αντεπιθέσεις την ισοφάριση χωρίς όμως αποτέλεσμα με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος!

Σειρήνες Γρεβενών: Μπουρτούνη, Ισπογλίδου, Μουρατίδου, Αγγελίδου, Δάδιου, Κελεμενί, Dorcas, Κωσταρέλα, Situma, Βλάχου, Φραγγοπούλου

Αλλαγές: Αμαραντίδου, Μπούκα, Μπόζιαρη, Πατσιούρα

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr