Αγχωτικό «τρίποντο» του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης κόντρα στον Ατρόμητο Πτολεμαΐδας

1 Λεπτά αναγνωσης

Το 7×7 έκανε ο αήττητος και πρωτοπόρος της Α’ Κατηγορίας  της ΕΠΣ Κοζάνης, ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης,κερδίζοντας τον Ατρόμητο Πτολεμαΐδας με σκορ 2-1.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Λιάπειο Αθλητικό Κέντρο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Ο ΠΑΟΚ Κοίλων δεν πραγματοποίησε μία τόσο καλή εμφάνιση, ενώ ο Ατρόμητος Πτολεμαΐδας πάλεψε μέχρι τέλους για να πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

Ο Κλόντι Ντούκα άνοιξε το σκορ (1-0) στο 7′ λεπτό, ενώ ο Γιαμουρίδης διπλασίασε τα τέρματα (2-0) για τους γηπεδούχους στο 41′ λεπτό.

Στο 70’ οι «μπλε» ξανά μπήκανε στο παιχνίδι, αφού ο Σίσκος μείωσε σε 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Η ομάδα του κύριου Μαντζώλα παρέμεινε αήττητη, πετυχαίνοντας την έβδομη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 21 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας. Την επόμενη αγωνιστική, θα φτάσουν ξεκούραστα τους 24 βαθμούς, αφού θα πάρουν άνευ αγώνα το ματς με την ΑΕΠ Κοζάνης που έχει εγκαταλείψει.

Από την άλλη, ο Ατρόμητος Πτολεμαΐδας παρέμεινε στην 12η θέση με 3 βαθμούς στο ενεργητικό του. Την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχτεί τον Μακεδονικό Σιάτιστας.

Διαιτητής: Ρίγγος (ΕΠΣ Γρεβενών)

Α’ Βοηθός: Βασιλόπουλος (ΕΠΣ Γρεβενών)

Β’ Βοηθός: Παπαλαμπρόπουλος (ΕΠΣ Γρεβενών)