Θλίψη στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά και σε όλη την ποδοσφαιρική οικογένεια,η είδηση ότι “έφυγε” από τη ζωή ο πρώην τεχνικός διευθυντής του Άρη, αλλά και πολλών άλλων ομάδων Παύλος Μυροφορίδης.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/image_editor_output_image-2112127685-1683004085874.jpg)
“Εφυγ唨από την ζωή ο Παύλος Μυροφορίδης, τελευταία τεχνικός διευθυντής της Αναγέννησης Καρδίτσας και με ιδιαίτερη αγάπη για την Πάτρα. Είχε διατελέσει παράγοντας και στις ομάδες Απόλλων Σμύρνης Ηρακλή Άρη Λαμία Χανιά.
Ο Παύλος Μυροφορίδης αντιμετώπισε με σθένος την ασθένεια του άλλα δεν τα κατάφερε τελικά…..
Συλλυπητήρια στην οικογένεια του και ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει…..
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_706249117721443-10-1024x262.jpeg)