A’ EΠΣ Κοζάνης: ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης – Δαναοί Κοζάνης 0-1

Την νίκη με σκορ 0-1 πήραν σήμερα το απόγευμα οι Δαναοί Κοζάνης στο Λιάπειο Αθλητικό Κέντρο απέναντι στον γηπεδούχο ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης.

Μια νίκη μπροστά σε αρκετό κόσμο και των δύο ομάδων,αλλά με αρκετό κρύο.

Ο Πολύμερος στο 66′ λεπτό πέτυχε το μοναδικό γκολ της συνάντησης σε ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα,πολλές δυνατές μονομαχίες και ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά στα καρέ των δύο γκολκίπερ.

Στο 7′ λεπτό οι Δαναοί απείλησαν με τον Παππά,το δυνατό σουτ απέκρουσε ο Γρηγοριάδης

Στο 15′ λεπτό οι γηπεδούχοι με τον Καρυπίδη θα σουτάρει με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Μιχαήλ Ουσταγιαννίδη θα δώσει ώθηση στην ομάδα των Δαναών,στο 48′ λεπτό της αναμέτρησης θα προσπαθήσει να πλασάρει τον Γρηγοριάδη με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια των γηπεδούχων.

Στο 66′ λεπτό της αναμέτρησης που ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα ,και με καλύτερη εικόνα από τους γηπεδούχους ο Ουσταγιαννίδης θα μπει από δεξιά θα πασάρει στο ύψος της μικρής περιοχής του ΠΑΟΚ Κοίλων,οι αμυντικοί αδράνησαν και στην πορεία της μπάλας ο Πολύμερος θα κοντρολαρει και με δυνατό ωραίο σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Γρηγοριάδη κάνοντας το 0-1.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι φιλοξενούμενοι κλείσανε τους χώρους και δεν επέτρεψαν στους ποδοσφαιριστές του Βασίλη Μαντζώλα να αντιδράσουν και να μπουν ξανά στο παιχνίδι.

Έτσι οι ποδοσφαιριστές του Θεόφιλου Παπαδόπουλου έφυγαν με την νίκη και το τρίποντο που τους φτάνει στους 9 βαθμούς,και την επόμενη αγωνιστική υποδέχονται τον Τιτάν Σερβίων στο γήπεδο Καλαμιάς.

Από την αντίπερα όχθη ο ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης έμεινε στους 7 βαθμούς έχει το προγραμματισμένο του ρεπό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης: (Βασίλης Μαντζώλας) Γρηγοριάδης, Δραγώγιας, Τσιμηνάκης (74’ Χαραλαμπίδης), Γεωργιάδης (83’ Γιαμουρίδης), Μπόζιαρης, Κυπίρτογλου, Μηλιδώνης, Μαντώς, Καρυπίδης (55’ Νταζάνης), Αθανασιάδης, Λίτσιος (55’ Ντούκα)

Δαναοί Κοζάνης: (Θεόφιλος Παπαδόπουλος) Πάζης, Πολυχριανιάδης, Ζερβανταρίδης, Χαραλαμπίδης, Τζήκας, Παπαδόπουλος Λ., Μπαλτζής Τρ., Πολύμερος (72’ Μπαλτζής Π.), Λαζαριώτης (46’ Ουσταγιαννίδης), Παππάς (63’ Μεντεσίδης), Τσικόπουλος (93’ Γκέτσιος)

Διαιτητής: Κωνσταντινίδης

Βοηθοί: Γάτσου – Πανυτσίδου

Παρατηρητής: Κύρινας Σ.