Κύπελλο Ελλάδας: «Βόμβα» από τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης! – Πέταξε εκτός συνέχειας τη Νίκη Βόλου

1 Λεπτά αναγνωσης

Ο Απόλλων Κρύας Βρύσης έκανε την μεγάλη έκπληξη και επικρατώντας 2-1 της Νίκης Βόλου προκρίθηκε στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μπορεί οι Βολιώτες να ήταν το μεγάλο φαβορί της αναμέτρησης, ωστόσο η ομάδα του Δημήτρη Βοτάρη έβγαλε ψυχή, άντεξε στην πίεση της Νίκης Βόλου στο φινάλε και πήρε την μεγάλη πρόκριση.

Το σκορ άνοιξε στο 19ο λεπτό ο Καράμπελας, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ αιφνιδίασε τον Σούλη και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Μάλιστα, ο Απόλλων Κρύας Βρύσης δεν σταμάτησε εκεί και στο 58ο λεπτό μετά από ωραία αντεπίθεση, ο Τσερρίκος έκανε το 2-0 σε τετ α τετ.

Η Νίκη Βόλου μείωσε με τον Τζιώρα, ενώ στην συνέχεια της ακυρώθηκε και γκολ, αλλά δεν κατάφερε να κάνει κάτι άλλο και έτσι γνώρισε οδυνηρό αποκλεισμό από τη συνέχεια του θεσμού.