Γ’ Εθνική:Α.Ε.Αλεξάνδρειας – Αμβρακικός Βόνιτσας 1-1(video)

1 Λεπτά αναγνωσης

Με δεύτερη διαδοχική ισοπαλία συνέχισε στη φετινή Γ’ Εθνική η ΑΕ Αλεξάνδρειας που «κόλλησε» στο 1-1 κόντρα στον Αμβρακικό Βόνιτσας.

Το σύνολο του Δημήτρη Πρίντζιου κυριάρχησε πλήρως στο α’ μέρος ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό της αναμέτρησης δημιουργώντας παράλληλα και προϋποθέσεις για την επίτευξη κάποιου γκολ.

Ότι δεν κατάφεραν ο Λίτσι με σουτ από πλάγια θέση και ο Τασιόπουλος με κεφαλιά μετά από σέντρα στις σημαντικότερες στιγμές του α’ ημιχρόνου για τους ”πράσινους” το πέτυχε ο Πιπιλιάρης Γιάννης στο 32′ με σουτ από κοντινή απόσταση εκμεταλλευόμενος την αμυντική αδράνεια των φιλοξενουμένων.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με την ομάδα της Βόνιτσας να ανεβάζει αισθητά την απόδοση της ψάχνοντας με αξιώσεις το γκολ της ισοφάρισης.

Ο Τσιούνης στο 71′ λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσια μεταφέροντας το άγχος στους γηπεδούχους.

Η Α.Ε Αλεξάνδρειας μετά την επίτευξη του γκολ ανέβασε ρυθμό και ένταση είχε τις ευκαιρίες να πετύχει το γκολ της νίκης όμως δεν τα κατάφερε ποτέ.

Διαιτητές: Τζίκας – Παντικίδης – Αλμπάντης

Συνθέσειςτων δύο ομαδων

A.E.Aλεξάνδρειας (Πρίντζιος Δ.): Τόλιος, Χλιαρόπουλος, Βλάχος, Τασιόπουλος (30′ Τούσιας), Τσιρίδης, Καγκελίδης, Σωτηράκης, Αβραμόπουλος, Πιπιλιάρης, Δημόπουλος (71′ Καψάλης), Λίτσι (85′ Καραγιάννης)

Αμβρακικός Βόνιτσας (Χαντζάρας Τ.): Μακαπαγκάλ, Δημακάκος (85′ Σολβάτος)Βλάχος, Γκόλιας, Τόσκα, Τσιούνης, Ιασωνίδης, Γίννης, Τσάλα, Σάκκας, Τσάκα