Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος το Αιγάλεω, σκόραρε ο πρώην «στράκερ» του Εορδαϊκού Λεονάρντο Νίκολλι κόντρα στον Καμπανιακό

1 Λεπτά αναγνωσης

Στην επόμενη φάση και στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος πέρασε η ομάδα του Αιγάλεω, κερδίζοντας τον Καμπανιακό με σκορ 3-2!

Ο πρώην ποδοσφαιριστής του Εορδαϊκού Πτολεμαΐδας Λεονάρντο Νίκολλι, πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 46’λεπτό, σκοράροντας με κεφαλιά στο 80′ λεπτό, κάνοντας το 3-1 για τους «μπλε»!

Μετά τον Ηρακλή (στα πέναλτι) προ 10ημερου ήταν σειρά του Καμπανιακού να βγει νοκ-άουτ από το «Σίτι» που αξιοποίησε ξανά την έδρα του νικώντας με 3-2 την ομάδα της Xαλάστρας

Το «Σίτι», που στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος είχε κάνει διπλό στην Ηλιούπολη, προηγήθηκε με 2-0 και 3-1 αλλά αγχώθηκε με το χαμένο πέναλτι και το γκολ των φιλοξενούμενων στο φινάλε

Οι «κυανόλευκοι» πήραν νωρίς το προβάδισμα με κεφαλιά του Τσούκαλου και στο 48′ ο Βάρκας με σουτ έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 57′ με τον Έππα και στο 71′ είχαν την ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσα. Ωστόσο, ο Κυρίτσης απέκρουσε την εκτέλεση του Κωτσόπουλου από την άσπρη βούλα!

Στο 79′ ο Νίκολλι με κεφαλιά έφερε το Αιγάλεω ακόμα πιο κοντά στην πρόκριση, κάνοντας το 3-1, αλλά το σασπένς επέστρεψε στο 90′ με το γκολ του Παπακωνσταντίνου που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Ταμπάς, Ουνγιαλίδης, Ζιούλης, Καρρίκι, Καραμπάς, Καρβούνης, Βάρκας, Ζούνης, Νταβιώτης, Τσούκαλος (46΄ Νίκολλι

Καμπανιακός  (Κώστας Γεωργιάδης): Γιακουμής, Καθάριος, Φροσύνης, Παπαστεριανός, Κολλαράς (46′ Μποζίδης), Σαρβανίδης, Έππας, Παπακωνσταντίνου, Γαρύφαλλος, Μάνιος, Κωτσόπουλος.

Διαιτητής: Ξηρογιάννης (ΕΠΣ Βοιωτίας)

Βοηθοί: Καραγιάννης (ΕΠΣ Θράκης), Μάτσας (ΕΠΣ Ηρακλείου)