Πρωταθλήτρια η Κ12 του Ατρομήτου Πτολεμαΐδας

1 Λεπτά αναγνωσης

Πρωταθλητές!!!! μας κάνετε περήφανους!!!!
Το Κ12Α της Ακαδημίας μας στέφθηκε πρωταθλητής της ΕΠΣ Κοζάνης στην κατηγορία Κ12Α κερδίζοντας την ομάδα του ΠΑΟ Κοίλων 5-4 στα πέναλτι κανονικός αγώνας 0-0.

Ο αγώνας κύλησε με ελαφρά υπεροχή του Ατρομήτου αφού είχε δύο σουτ στην εστία με τον Παπαδημητρίου και τον Παπαδόπουλο στο πρώτο ημίχρονο και δύο χαμένες ευκαιρίες με τον Αραμαδανίδη στο δεύτερο ημίχρονο.

Στη διαδικασία των πέναλτι ειμασταν εύστοχοι και στις 5 εκτελέσεις ενώ ο γκολκίπερ μας Σακαριδης Βασίλης απέκρουσε ένα πέναλτι και μας χάρισε το κύπελλο.

Στα πέναλτι ευστόχησαν οι Ακριτιδης, Σουκουριαδης, Πολυχρονιδης, Παπαδημητρίου και Αραμαδανιδης.
Με την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι Σακαριδης, Παπαδημητρίου , Αγιαντζής, Ίτσκος , Βλάχος, Σουκουριάδης, Σεντάι, Ακριτίδης, Αραμαδανιδης, Πολυχρονιδης, Παπαδόπουλος, Κιοσκερίδης, Μιχαλάκης και Πατέστος.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά μας που μόχθησαν όλη τη χρονιά και δικαιώθηκαν με την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Συγχαρητήρια στον κόουτς και τους γονείς για την προσπάθεια τη βοήθεια και την στήριξη.

Eπιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης